Василь Полуйко: «Неконтрольоване розповсюдження інвазійних чужорідних видів – загроза для екосистем України»

26 червня 2018 року під головуванням заступника міністра екології та природних ресурсів України Василя Полуйка відбулась чергова нарада з питань розроблення заходів щодо попередження та контролю розповсюдження інвазійних чужорідних видів (видів-вселенців).

Інвазійні чужорідні види (ІЧВ) є одним з головних негативних факторів, що призводять до зменшення або зникнення багатьох місцевих видів дикої флори та фауни, наносять багатомільйонні збитки сільській та іншим сферам господарської діяльності людині, а деякі різновиди становлять загрозу якості життя і здоров’ю людини.

«Зміна довкілля та діяльність людини сприяють пришвидшенню призводять розповсюдження різновидів інвазійних рослин в природне середовище. А це становлять небезпеку не лише для збереження природного фіторізноманіття України а й для якості життя людини. Сьогодні вся світова наукової спільнота працює над вирішенням питання мінімізації шкоди еко системі завданої інвазійними видами. І українці науковці активні учасники цього процесу», – зазначив під час зустрічі заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко.

В свою чергу заступник директора з наукової роботи Державної установи «Інститут еволюційної екології НАН України» д.б.н., проф. Раїса Бурда виступила з доповіддю щодо проекту Національної стратегії України щодо розповсюдження інвазійних чужорідних видів» та наголосила на необхідності розроблення «Національного кодексу поведінки щодо природоохоронних територій і інвазійних чужорідних видів».

Представник Департаменту фітосанітарної служби Державної служби України Ольга Башинська, надала інформацію про законодавчі аспекти та практичні можливості запровадження заходів із запобігання проникненню та поширенням ІЧВ.

Крім того, обговорили і питання створення інформаційної системи екологічних загроз адвентивних (чужорідних) видів України та доцільності складання і затвердження на національному рівні списку ІЧВ, що становлять найбільшу загрозу.

З метою припинення втрат біологічного та ландшафтного різноманіття і формування екологічної мережі Розділу 3 ЗУ «Про основні засади державної екологічної політики України на період до 2010 року в частині створення системи запобіжних заходів щодо видів-вселенців та забезпечення контролю за вселенням таких видів до екосистем» було прийнято рішення на базі Мінприроди створити робочу групу.

Також за результатами зустрічі, вирішено продовжити роботу щодо розроблення Національної Стратегії України щодо розповсюдження інвазійних чужорідних видів, надати та узагальнити пропозиції щодо переліку ІЧВ, опрацювати питання підготовки відповідних змін до актів законодавства щодо проблематики ІЧВ.

Інвазійні (інвазивні) види— алохтонні види із значною здатністю до експансії, які розповсюджуються природним шляхом або за допомогою людини й становлять значну загрозу для флори й фауни певних екосистем, конкуруючи з автохтонними видами за екологічні ніші, а також спричиняючи загибель місцевих видів.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь