В Україні запрацював перший екологічний бот, який дозволяє в режимі реального часу отримувати необхідні екодані

Вчора, 4 липня, Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак та група активістів «Save Dnipro» презентували перший в Україні екологічний бот SaveEcoBot, який агрегує ряд екологічних даних, зокрема, екологічні дані із будь-якої області України про конкретне підприємство.

Програма дозволяє в режимі реального часу отримувати інформацію про оновлення записів у Єдиному реєстрі ОВД, куди надходять дані від суб’єктів господарювання про наміри здійснювати планову діяльність (будівництво, реконструкція тощо). Крім того, екобот моніторить оновлення даних про дозволи на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємств-забруднювачів 1, 2 та 3 груп, спеціальні дозволи на користування надрами та водокористування, а також інформацію про ліцензії на поводження з небезпечними відходами і дані щодо суб’єктів господарювання із податковим боргом.

«Екологічний бот – це приклад синергії органів влади і громадської ініціативи. Раніше ці реєстри були закриті, окрім реєстру ОВД. Він запрацював півроку тому. Тобто у громадськості не було можливості отримувати необхідну інформацію. Зараз Мінприроди активно працює з відкриттям усіх даних. Це один із головних наших пріоритетів. Ми розраховуємо, що екобот стане помічником у цій історії», – резюмував Остап Семерак.

Він нагадав, що право громадян на отримання екологічної інформації закріплене Конституцією України та багатьма іншими актами екологічного законодавства.

На цьому етапі SaveEcoBot працює в Telegram і найближчим часом буде доступний в усіх інших популярних месенджерах — Facebook Messenger, Skype та Viber.

Користування екоботом є безкоштовним. Для того, щоб скористатися програмою, достатньо підписатися на послугу. Інформація про виявлені зміни надходитиметься в режимі он-лайн.

Ознайомитися із програмою можна на сайті SaveEcoBot www.saveecobot.com або в Facebook: https://www.facebook.com/SaveEcoBot/

джерело: https://menr.gov.ua/news/32536.html

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь