В Україні захоронюється понад 95% побутових відходів

В Україні переробляється та використовується як вторинна сировина менше 5 % побутових відходів. Про це в інтерв’ю Deutsche Welle розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«В Україні близько 95% відходів вивозиться на полігони і лише близько 5% чи 3%переробляється.Урядовою Стратегією передбачено, що до 2030 року перероблятися має близько 60% побутових відходів. Попереду ще багато роботи», – розповів Остап Семерак.

Зараз Мінприроди завершує роботу над Національним планом дій із реалізації Стратегії управління відходами, яка була ухвалена Урядом наприкінці 2017 року.

«Також триває розробка нових законів, які допоможуть на практиці реалізувати нову політику управління відходами. Для того, щоб ця система працювала, як в ЄС, ми повинні встановити норми і правила. Це – цілий сектор економіки,де в обігу мільйони, а може навіть мільярди гривень. Кожен, хто інвестує у цю сферу, має розуміти, що є надійні гарантії захисту вкладених інвестицій», – пояснив Остап Семерак.

При цьому він підкреслив, що, окрім законодавчих змін, існує гостра необхідність у зміні підходів самих українців до вирішення екологічних проблем. Зокрема, йдеться про повсякденну поведінку поводження із відходами.

«Треба вчитися продукувати менше відходів, а також їх переробляти та повторно використовувати. І тільки у крайніх випадках спалювати або захоронювати. Тим паче, що ми маємо досвід і практики таких країн, як Швейцарія та Німеччина», – резюмував Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь