В Україні посилять нагляд за переміщенням через державний кордон вантажів, що містять об’єкти дикої фауни

Протягом 2014-2017 років за межі України було незаконно вивезено близько 180 тис. особин диких птахів. Про це повідомив заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко із посиланням на інформацію, надану Держпродспоживслужбою.

При цьому Мінприроди не надавало жодних дозволів на вилучення цих птахів із природи. За попередніми підрахунками, потенційні збитки можуть сягати кілька мільйонів гривень.

«Є ознаки порушення природоохоронного законодавства. Розраховуємо на швидку реакцію правоохоронних органів та встановлення ними осіб, причетних до масштабного вивезення птахів за межі України», – сказав Василь Полуйко. Він нагадав, що йдеться також про порушення вимог Бернської конвенції щодо заборони продажу та утримання диких тварин.

Зважаючи на цю ситуацію, із ініціативи Мінприроди було проведено нараду за участю представників Державної екологічної інспекції, на якій ухвалено рішення щодо посилення екологічними інспекторами контролю за переміщенням через державний кордон вантажів, що містять об’єкти дикої фауни.

«Зокрема, йдеться про перевірку на наявність документів про легальність походження диких тварин, що плануються до вивозу», – пояснив Василь Полуйко.

Також інспекційні підрозділи державного нагляду на митних постах екологічного контролю із 1 червня зобов’язані вносити інформація про виявлені факти до електронного журналу посту екологічного контролю. Нагляд за веденням електронного реєстру покладено на Сектор державного екологічного нагляду на митній території Департаменту державного екологічного нагляду.

Водночас Мінприроди звернулось до Держпродспоживслужби із проханням надати інформацію щодо реєстрації фізичних та юридичних осіб, що займаються утриманням та розведенням диких тварин, щоб у подальшому координувати з органами Держекоінспекції питання оформлення документів щодо реєстрації розплідників диких тварин чи вивезення їх за межі України.

Крім того, ухвалено рішення розглянути можливість внесення змін до Порядку видачі ветеринарних документів у частині оформлення ветеринарних документів для диких тварин з метою контролю легальності її походження.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь