Україна та МАГАТЕ шукають ефективні шляхи поводження з високоактивними відходами

Під час технічної наради у Відні експерти МАГАТЕ, Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) та Державної корпорації «УкрДО «Радон» обговорили конструктивні підходи до будівництва сховища для проміжного зберігання осклованих високоактивних радіоактивних відходів (ВАВ), що повертатимуться з Російської Федерації.

«Раніше Україна відправляла відпрацьоване ядерне паливо своїх АЕС на проміжне зберігання та переробку до Російської Федерації. Зараз, згідно укладених раніше угод, ми маємо прийняти на зберігання отримані в результаті переробки оскловані високоактивні радіоактивні відходи. Сховище для цих відходів має відповідати всім міжнародним стандартам безпеки і використовувати найефективніші технології зберігання ВАВ, тож ми активно залучаємо світових експертів до розробки концепції цього об’єкта», – наголошує Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Українською стороною було представлено на розгляд фахівців, концептуальні підходи до проектування сховища осклованих ВАВ на комплексі «Вектор», а також підходи до зберігання пакувальних пеналів. У ході наради обговорили основні характеристики упаковок з осклованими ВАВ, а також розглянули міжнародний досвід щодо зберігання подібних відходів, а саме – підходи до проектування та експлуатації сховищ.

«За результатами наради експерти МАГАТЕ підготують свої рекомендації для України щодо концепції сховища осклованих ВАВ. Використання цих рекомендацій у роботі дозволить гарантувати безпеку під час експлуатації майбутнього сховища та його відповідність міжнародним стандартам у сфері поводження з радіоактивними відходами», – зазначає генеральний директор ДК «УкрДО «Радон» Андрій Бургомістренко.

Джерело:https://menr.gov.ua/news/32642.html

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь