Учасники Координаційної Рамсарської Ради обговорили перспективи збереження в Україні водно-болотних угідь міжнародного значення

2 лютого 2018 року з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь в Мінприроди відбулося засідання Координаційної Рамсарської Ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України.

Під час засідання, в якому взяли участь близько 40 представників органів державної влади, громадських та наукових організацій, було схвалено Національний звіт та визначено подальші перспективи впровадження Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовища існування водоплавних птахів.

Серед пріоритетних питань з імплементації Рамсарської конвенції залишається внесення українських водно-болотних угідь до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення, зокрема на засіданні запропоновано внести до зазначеного списку Заплаву річки Удай.

За словами директора Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Віктора Кліда, протягом 2018 року передбачається, що Секретаріат Рамсарської конвенції надасть міжнародний статус 10 українським водно-болотним угіддям. Серед них є високогірні болота в Карпатах, витоки та долини річок, острови на Дунаї. Також широко обговорювалися питання впровадження Рамсарської конвенції у Північному Причорномор’ї та регіоні дельти Дунаю.

Крім того, враховуючи, що Секретаріатом Рамсарської конвенції лозунгом 2018 року проголошено «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст», обговорили і питання необхідності інтеграції водно-болотних угідь до систем планування розвитку населених пунктів.

Природознавці, зокрема, відзначили негативні тенденції збільшення антропогенного навантаження на водно-болотні угіддя, забудову і розорювання прибережних захисних смуг, а також необхідність контролю за розповсюдженням чужорідних видів флори і фауни.

Джерело:https://menr.gov.ua/news/32052.html

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь