У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, спрямовані на заборону жорстокого поводження з тваринами

У Верховній Раді вже знаходяться законопроекти №6598 та №7267, спрямовані на заборону жорстокого поводження із тваринами. Про це повідомив заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко під час прес-конференції в Укрінформі, на якій йшлося про заборону в Україні діяльності дельфінаріїв та утримання в неволі морських ссавців, зокрема, дельфінів, китів-білуг, морських котиків і моржів.

«На сьогодні у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, спрямовані на заборону жорстокого поводження з тваринами. Наше міністерство готує свій законопроект, і всі вони покликані припинити жорстоке поводження з тваринами, а утримання дельфінів у дельфінаріях якраз і є одним із його елементів”, – сказав повідомив Василь Полуйко.

Крім того, він зазначив, що у Мінприроди працюють над тим, щоб регламентувати процес ідентифікації диких тварин, які утримуються в неволі. Для цього на рівні Кабінету Міністрів підготовлено кілька нормативних актів: Порядок отримання дозволу на утримання дикої тварини, Порядок реєстрації народжених у неволі диких тварин, Порядок ідентифікації та реєстрації диких тварин, які знаходяться в неволі, та сам Порядок їх утримання в неволі.

«Прийняття законопроектів і перелічених нормативних актів дозволить сформувати правове поле, яке буде чітко регламентувати утримання тварин в неволі і ми будемо розуміти, що дозволено робити, а що – ні”, -розповів Василь Полуйко.

Він зазначив, що Мінприроди у цих питаннях активно співпрацює з українськими та міжнародними зоозахисними організаціями.

Довідково: У парламенті зареєстровано два законопроекти №6598 («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу») та №7267 («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження ідентифікації та реєстрації тварин з метою посилення відповідального поводження з ними»).

джерело:https://menr.gov.ua/news/32228.html

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь