У Львівській ОДА напрацьовують план вирішення проблемних питань Стебницького калійного родовища солей
23 жовтня у Львівській ОДА відбулась нарада щодо вирішення проблемних питань Стебницького калійного родовища солей.
Зокрема, під час наради порушили питання про технічне завдання та проведення моніторингу, а також розглянули звернення ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» та Фонду державного майна України щодо скидів з хвостосховищ.
Зазначимо, що 10 жовтня, під час сесії Львівської обласної ради, депутати прийняли рішення про виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для проведення моніторингових дослідження і передбачення розвитку подальшої ситуації в зоні впливу рудника №2 ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал».
Відтак, на цей моніторинг передбачили 1 млн 483 тис грн на повний комплекс досліджень.
« 30 вересня відбулося провалля земної поверхні, ми досліджували, яким чином ситуація може розвиватися далі. Відповідно сьогодні скликали всі інституції, які займалися цим питанням. Серед них – Інститут геології та геофізики, Національний університет «Львівська політехніка», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, ТзОВ «Інститут «Гірхімпром»,- зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.
Також він додав, що у ході наради вдалось отримати відповіді від декотрих інституцій стосовно того, які першочергові заходи необхідно вжити і за підсумками наради, окрім того, підпишуть угоду про проведення моніторингових досліджень.
Слід нагадати, що оскільки у зоні впливу відроблених територій рудника № 2 розташовані об’єкти інфраструктури, у Львівській ОДА підготували звернення в Кабінет Міністрів України щодо виділення коштів для проведення першочергових заходів із запобігання негативних наслідків у результаті обвалу земної поверхні на території Дрогобицького району в межах земель гірничого відводу ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».
Серед заходів:
- будівництво об’їзної автомобільної дороги та автомобільного моста; влаштування двох кільцевих транспортних розв’язок;
- винесення електричних опор, будівництва повітряних ліній електропередач;
- перенесення водогону Гірне-Дрогобич.
Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!