Степан Кубів у Стебнику оглянув провалля на території гірничо-хімічного підприємства “Полімінерал»

23 листопада, Перший Віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, перебуваючи із робочим візитом на Львівщині, оглянув місце провалля на території гірничо-хімічного підприємства “Полімінерал” у Стебнику.

За словами Степана Кубіва, в ситуації, що склалася слід залучити місцеві органи влади, зокрема для впорядкування земельних питань.

«Місцеві органи влади повинні впорядкувати земельні питання в межах зони ризику провалу, вони повинні провести перевірки фактів землевідведення, ті земельні акти, де порушили процедуру видачі», – зазначив Перший Віце-прем’єр-міністр України.

Також, опісля огляду провалля, Степан Кубів розповів покрокову стратегію подальшої роботи щодо врегулювання ситуації в зоні впливу рудника №2 ПАТ “Стебницьке ГХП “Полімінерал”.

«Ми сьогодні створили робочу групу для проведення щосекундного моніторингу трьох інфраструктурних проектів. Це є дорога, енергетика і водопостачання. Відтак, ми говоримо про розробку кошторисної документації щодо заміни водопроводу і реалізації її до трьох місяців. Окрім того, виділили 11 млн гривень обленерго для перенесення ліній електропередач. І третє – це формування карти дій щодо дороги. Національна академія наук і НУ Львівська політехніка виставили маяки енергетичної оцінки можливих ризиків щодо дороги. На базі цих маяків приймуть рішення, бо сьогодні ми зі спеціалістами розходились у думках», – зазначив Степан Кубів.

Зазначимо, що 7 листопада річку Вишниця, яка протікає біля західної частини містаСтебника – Солець, а також через селоМодричіпо території виробітку рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» спрямували у природнє русло з метою недопущення подальшого розмиття карстової породи.

Завдяки рішенню, яке прийняли на попередній сесії Львівської облради, що відбувалась 10 жовтня,зобласного фонду охорони навколишнього природного середовища для проведення моніторингових дослідження і передбачення розвитку подальшої ситуації в зоні впливу рудника №2 ПАТ “Стебницьке ГХП “Полімінерал”виділили 1,4 млн грн.

Нагадаємо, що для ведення цілодобового моніторингу ситуації, залучили 4 науково-дослідні і наукові установи: Івано-Франківський національний технічний університету нафти і газу, ТзОВ “Інститут “Гірхімпром”, Національний університет “Львівська політехніка”, Карпатського відділення інституту геофізики ім. С.І. Субботіна.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь