Сьогодні урочисто відкрили Шості Бойківські фестини

У середу, 2 серпня, у м. Турка відбулось урочисте відкриття Шостих Всесвітніх Бойківських фестин.

Відтак, о 12:00 год на найвищих горах Львівщини – Пікуй, Магура, Маківка,фортеця «Собінь» та іншізапалали сигнальні вогні «Фестинної ватри», що сповістили про початок фестин.

Як повідомили в департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, зранку відбулась урочиста хода учасників Шостих Всесвітніх Бойківських фестин від приміщення Координаційного центру фестин до скульптури Божої Матері та покладання квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку і Степанові Бандері, художньої таблиці Івана Франка та меморіальних таблиць героям «Небесної сотні» та захисників Батьківщини, які загинули в зоні АТО.

У Турці відкрили Бойківський ярмарок, відбувся похід до Пам’ятного Хреста «Старий Руський путь» – шлях Християнства в Галичину, присвяченого 1029- річчю від хрещення Київської Русі (Верховинська полонина с. Либохора).

Окрім того, відбулись туристичні походи до Пам’ятного Хреста першого бою Українських Січових Стрільців на Ужоцькому перевалі» (с. Сянки), похід до витоку річки Дністер (с. Вовче), а також засідання круглого столу на тему: «Історія і сучасний стан декоративного та прикладного мистецтва Бойківщини».

Також у межах фестин діє виставка образотворчого та бойківського ужиткового мистецтва «Вулиця народних майстрів», майстер-клас та програма «Експоцентру» на майдані Тараса Шевченка. А на вул. Молодіжній, 68 о 15:00 год відбудеться Всеукраїнський турнір з шашок (з нормою майстра спорту).

О 18:00 год розпочнеться концерт гуртів національно-патріотичного спрямування, о 19:00 год – вечірній концерт.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь