Схід і Захід разом – освітяни із Львівщини та Луганщини поділились досвідом

Завершився один із етапів проекту «Схід і Захід разом». Упродовж двох тижнів освітяни із Львівщини навчали дітей у школах Сєвередонецька, Лисичанська, Попасного та інших міст Луганської області. В свою чергу педагоги із Луганщини навчали учнів Львівщини.

Із цієї нагоди 29.10.2017 відбулось урочисте засідання за участі голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Любомири Мандзій, заступника директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, учасника АТО – Максима Василишина, освітян Луганщини, педагогів Галичини, військовослужбовців.

Дякуючи освітянам Луганщини, Олександр Ганущин зауважив: «Ми сьогодні підсумовуємо вже третій обмін вчителями між Львівщиною та Луганщиною у рамках проекту «Змінимо країну разом». Дуже важливо, що такі обміни вже стали масовими. Саме тому, вже з наступного року, ми пропонуватимемо, щоб школа заходу разом зі школою сходу реалізовували свій спільний проект на обміни між школами, школярами, педагогами. Вірю, що так ми зшиємо Україну. Покажемо нашу єдність і обов’язково здолаємо ворога».

Справа, якою вчителі зі сходу опікувалися два тижні на Львівщині – навчання і виховання школярів, є дуже важливою. «Якби цим займалися саме так, як це ми робимо сьогодні, упродовж 26 років незалежності, то, можливо, не було б і війни на сході. Кожен із нас має можливість зробити внесок у перемогу. І Ваша перемога – це звитяги на освітянській ниві», – наголосив голова облради. Запевнив, що буде зроблено все можливе, щоб львівські і луганські школи могли самостійно брати участь у подібних проектах. «Нам слід ще багато зробити разом, щоб Україна дійсно була єдиною», – резюмував він.

Далі педагоги Луганщини поділилися враженнями від перебування в нашій області. «Нас вразила Львівщина, її люди, талановиті учні, природа, європейський стиль життя. Обов’язково передамо вашу атмосферу Луганщині. Єдине засмучує, що ці два тижні швидко промайнули», – зазначила вчитель з Попасної Наталія Федорова.

Додамо, що з вчителями сходу поспілкувалися також військовослужбовці 3-го батальйону територіальної оборони та переглянули про них фільм.

Крім того, присутнім презентували відеоролики про освітянський десант луганчан на Львівщину та львів’ян на Луганщину.

Нагадаємо, 16 вересня Міністерствоосвітиі науки України, Львівська обласна рада, Львівська облдержадміністрація, Луганська обласна військово-цивільна адміністрація підписали деклараціюнамірів співпраці в освітній галузі задля формування в учнівської молоді східної та західної України цінностей на засадах загальноукраїнської ідентичності та патріотизму.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь