Рекреаційний потенціал в контексті перспектив розвитку Розточанського краю

Природні й історико-культурні пам’ятки Українського Розточчя є важливими туристичними атракціями. Регіон відомий у турустичній сфері широким спектром пропозицій оздоровчого, пізнавально-природничого, культурологічного, кваліфікованого та релігійного змісту. З’явились позитивні тенденції щодо розвитку у регіоні екотуризму та сільського туризму.

Безперечною цінністю Розточчя є туристичні маршрути для пішого мандрування і проїзду велосипедами та для прогулянок верхи на конях. У будь-яку пору тут є можливість для відпочинку та отримання позитивних вражень. Важко злічити сотні кілометрів тутешніх туристичних шляхів!

Найбільш популярними місцями краєзнавчих маршрутів є місто Жовква, Крехівський монастир, Страдчанська гора з печерою, Потелич, а також природно-заповідні території Українського Розточчя. Розроблені й ознаковані велосипедні маршрути від Брюхович до Крехівського монастиря та Жовкви. Центрами паломницького туризму є Крехівський монастир (відпусти у травні) та Страдчанський комплекс (відпуст у серпні), які збирають десятки тисяч віруючих. Значну активність у створенні та інформаційно-освітньому забезпеченні екоосвітніх маршрутів демонструє Яворівський НПП. Низка його екоосвітніх маршрутів базується на використанні об’єктів неживої (скелі, озера) та живої (рідкісні рослини, унікальні природні комплекси) природи. У пункти огляду входять також меморіальні місця (поховання часів ІІ-ї світової війни та знищені села під час створення полігону).

В останні роки спільно з польською стороною в рамках міжнародних проектів розроблено пропозиції щодо мережі транскордонних маршрутів (піших і велосипедних). Вони охоплюють ряд пунктів на польському та Українському Розточчі. Ці маршрути зорієнтовані на ознайомлення і відвідування найбільш атракційних природничих та історико-культурних об’єктів.

Довідково

У рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 розпочато реалізацію проекту “РовеЛове Розточчя – разом попри кордони”.Реалізація проекту триватиме 24 місяці.

Проект спільно реалізовуватимуть 6 партнерів з Львівщини та Люблінського воєводства: гмінаZamosc, АсоціаціяЄврорегіон “Карпати – Україна”, Маршалківське управління Люблінського воєводства,Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Яворівський національний природний парк та Розточанський природний парк.

Загальною метою проекту є популяризація та збереження природної спадщини завдяки діяльності, спрямованої на розвиток туристичної інфраструктури, створення туристичних продуктів, що сприяє зміцненню партнерських зв’язків, поліпшенню іміджу та привабливості польського і українського Розточчя.

Очікувані зміни в поточній ситуації, внаслідок реалізації проекту, полягають у поліпшенні технічного стану туристичної інфраструктури, зменшенні деградації навколишнього середовища, просторовому впорядкуванню територій, що прилягають до велосипедних доріжок (включаючи супутню інфраструктуру) та збільшенні туристичної привабливості територій, охоплених проектом.

У рамках проекту передбаченостворення нових велосипедних маршрутів на Розточчі на території України та Польщі, маркування веломаршрутів, облаштування пунктів обслуговування туристів, проведення тренінгів для працівників природоохоронних установ та промоція екотуризму, в тому числі видання матеріалів про природні та культурні цінності Розточчя.

Важливим фактором є те, що веломаршрути пролягатимуть через територію біосферного резервату “Розточчя”, який рішенням МАБ ЮНЕСКО включено до всесвітньої мережі біосферних резерватів.

У рамках проекту планується будівництво центру геотуризму в Ліпську та еколого-просвітницького центру в Яворівському НПП, які будуть місцями промоції регіону Розточчя, формування позитивного ставлення до природи, а також центрами зустрічей представників з польської та української прикордонних територій, налагодження співробітництва у прикордонній зоні, організації екологічних фестивалів, турів, спортивних змагань, пленерів тощо.

Загальний бюджет проекту для усіх партнерів складає 2,011 млн євро.

Реалізація такого проекту сприятиме налагодженню тісної і плідної співпраці між Україною та Республікою Польща у галузі велотуризму, популяризації здорового способу життя та збереження культурної та природньої спадщини.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь