Природоохоронці підтримують давні українські традиції

Серед завдань національних природних парків є не тільки збереження та відновлення природної спадщини, а й збереження та примноження історико-культурної спадщини українського народу.

Напередодні свята Святого Андрія у відпочинковому осередку «Оселя Розточчя» Яворівського НПП та в НПП «Північне Поділля» пройшли етнозаходи «Андріївські вечорниці».

В осередку «Оселя Розточчя» дійство відбулось за участю студентів художньо-професійного училища ім. Й.П.Станька, які вивчають народні промисли, радо відроджують і примножують культурні традиції свого краю.

На вечорницях гармонійно переплелись давні та сучасні традиції «андріївських» ворожінь. Давнє дворище, колоритні господині, сучасна молодь, майстер-класи, традиційні частування стравами розточанської кухні і звичайно українські пісні та колядки – все це створило атмосферу магічності, святковості, радості та тепла.

Працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» свій колоритний етнозахід провели спільно зі школярами старших класів Маркопільського НВК за сприянням працівників відділу культури, національностей, релігій і туризму Бродівської РДА.

Як зазвичай, розпочалося свято із дівочих піснеспівів. Уже в дружньому колі, почастувавши хлопців варениками, дівчата розпочали гадати на свою майбутню сімейну долю.

Найбільше дівчат цікавило, ким буде суджений. Для цього їм належало із зав’язаними очима знайти в одному із чотирьох кутків предмет: молоток – суджений буде господарем, віник – гулякою, дзеркало – вродливий, книжка – розумний. У свою чергу парубки розважали дівчат всілякими забавами –змагалися у спритності та демонстрували свої уміння заплітати дівочу косу.

На завершення Андріївських вечорниць» всі учасники і глядачі заспівали колядку.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь