Проект RoweLove Розточчя – разом незважаючи на кордони» переміг на конкурсі проектів Польща-Білорусь-Україна 2014-2020

У рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 департамент екології та природних ресурсів спільно з польськими та українськими партнерами: Любельське воєводство, Гміна Замость, Росточанський парк народовий, Яворівський національний природний парк, Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіон «Карпати Україна» підготували проект «RoweLove Розточчя – разом незважаючи на кордони».

Організаторами Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 виступає Європейський Союз в межах Європейського інструменту сусідства та партнерства.

Проект «RoweLove Розточчя – разом незважаючи на кордони» успішно пройшов всі три етапи відбору та рекомендований до фінансування.

Актуальність, концепція та якість підготовки проекту високо оцінені Спільним Моніторинговим Комітетом (95 балів зі 100 можливих, до слова, це другий результат – переможець отримав 97 балів).

Реалізація такого проекту сприятиме налагодженню тісної співпраці між Україною та Республікою Польща у галузі велотуризму, популяризації здорового способу життя та збереження культурної та природньої спадщини. В рамках проекту передбачено створення нових велосипедних маршрутів на Розточчі України та Польщі, маркування веломаршрутів, облаштування пунктів обслуговування для туристів, проведення тренінгів для працівників природоохоронних установ та промоція екотуризму. Важливим фактором є те, що веломаршрути пролягатимуть через територію біосферного резервату “Розточчя”, який рішенням МАБ ЮНЕСКО включено до всесвітньої мережі біосферних резерватів.

Основна мета біосферних резерватів – це збереження біорозмаїття, розвиток місцевих громад, відродження традиційних ремесел, народних промислів, невиснажливе природокористування, підтримка вирощування екологічно чистої сільськогосподарської продукції, збереження історико-культурної спадщини, проведення еколого-освітньої діяльності, розвиток зеленого туризму.

Ключовим заходом проекту є будівництво еколого-просвітницького візит-центру та його облаштування в Яворівському національному природному парку.

За кошти обласного екологічного фонду у 2016 році було розроблено проектно-кошторисну документацію на «Створення еколого-просвітницького візит-центру в зоні стаціонарної рекреації «Верещиця» Яворівського національного природного парку». Будівля спроектована за найсучаснішими німецькими технологіями енергозбереження, з використанням сонячних акумуляторів, твердопаливного котла та інших технологій.

Реалізація проекту запланована на 2018-2019 роки.

Підсумовуючи концепцію даного проекту, варто зазначити, що «RoweLove Розточчя – разом незважаючи на кордони» передбачає:

  • Популяризацію Яворівщини, Яворівського національного парку зокрема та біосферного резервату «Розточчя» в цілому.
  • Збільшення туристичного потоку, розширення туристичних можливостей області
  • Популяризацію велотуризму
  • Розвиток сільської інфраструктури
  • Популяризацію екомислення, впровадження освітніх проектів та позитивне ставлення до природи серед людей різного віку.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь