Початок жнив – пильнуй поля від підпалів

За інформацією департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації на Львівщині розпочалася жнивна кампанія. Першими збір ранніх зернових та зернобобових культур розпочали у Мостиському, Самбірському та Камянка-Бузькому районах. Площа до збирання ранніх культур в області – близько 300,0 тис. га, з них ранні зернові – 243 тис. га

Завдяки проведенню жнивних робіт виникає можливість після збору врожаю, через малу свідомість людей, зануритися у суцільні димові завіси вздовж полів, через масове спалювання стерні та соломи.

За результатами досліджень, при спалюванні соломи та пожнивних решток в умовах низької вологості ґрунту згоряє не лише рослинна органіка, а й гумус – найбільш родючий поверхневий шар ґрунту, внаслідок чого знижується його мікробіологічна активність. При спалюванні стерні озимої пшениці на одному гектарі знищується така кількість органічної речовини, яку можна компенсувати лише внесенням 40 т/га гною. При спалюванні 40-50 ц стерні і соломи з гектара втрачається до 20-25 кг азоту і 1500 -1700 кг вуглецю, різко погіршуються водно фізичні властивості грунту. Встановлено, що солома згорає на одному квадратному метрі за 30-40 °С, при цьому температура на поверхні ґрунту під час горіння може досягати 360 °С, на глибині 5 см – близько 50 °С. Вигорання органічної речовини ґрунту відбувається в шарі 0 –5 см, а втрати води – в шарі 0-10 см. Це, без сумніву, негативно позначається на родючості ґрунту, оскільки на утворення 1 см його родючого шару необхідно близько 100 років.

За інформацією Департаменту з питань цивільного захисту з початку року зафіксовано більше 620 пожеж у природному середовищі площею 152,9144 га, з яких 150,9315 га сухостої. Найбільше пожеж зафіксовано у Пустомитівському (95), Жовківському (59) районах та м. Львів (65).

Працівниками державної екологічної інспекції у Львівській області винесено 159 постанов та накладено штрафів загальною сумою 27948,0 грн згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах, знищенняабо пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі та самовільне випалювання рослинності або її залишків).

Варто знати, що при спалюванні сухої рослинності та її залишків знищуються безхребетні тварини, які знаходять там своє укриття. Багато видів птахів влаштовують гнізда на землі, через що теж потерпають від випалювання сухої рослинності та її залишків. Знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання.

Але найголовніше – спалювання сухої рослинності призводить до некерованих надзвичайних ситуацій виникає небезпека лісових і торф’яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, ліній електропередач, газопроводів з фатальними наслідками.

Слід пам’ятати, що кожен акт підпалу – це злочин проти природи.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь