Підготовано проєкт щодо збереження водно-болотних угідь в долинах рік Солокія та Рата

Торфові родовища за останні 30–40 років на території Львівської області значно змінили свій первісний вигляд. У природному стані їх практично не залишилось. Вони були осушені, або частина з них використана для добування торфу.

Пілотний проєкт, який був реалізований у Чернігівській області за кошти Глобального екологічного фонду, продемонстрував, як в межах одного ландшафту окремі ділянки занедбаних деградованих сільськогосподарських торфовищ, з яких відбувається викид вуглецю, можуть бути відновлені, а прилеглі території можуть бути одночасно збережені для збільшення поглинання вуглецю. Модель продемонструє участь місцевого населення та вирішення проблемних питань у сфері землеволодіння та включена у Національну схему «зелених» інвестицій, з урахуванням запуску низки наступних проектів відновлення.

З огляду на це департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної адміністрації підготував проєкт «Збереження та збалансоване використання торфовищ. Оздоровлення та збереження водно-болотних угідь в долинах рік Солокія та Рата», який охоплює північну частину Львівщини. Ліві притоки Західного Бугу: Рата та Солокія протікають рівнинною частиною та формують зону водно-болотних угідь, а їх розташування у прикордонній зоні з республікою Польща створює важливий елемент міжнародної екосистеми лучно-болотної флори та фауни. У 70-80 роках минулого століття активно будувались осушувальні системи для придатності їх до ведення сільськогосподарської діяльності, що привело до порушення екологічної рівноваги. Торфовища, що знаходяться у долинах рік пересихають, що в посушливі літні місяці призводить до самозагорання, ще більше знищуючи природні системи. З кожним роком збільшуються площі ушкодження, що має негативний транскордонний ефект. Реконструювавши технічно зношені меліоративні системи (збудовані у 1969 році) ми можемо використати для підтримання гідрологічного режиму даних територій, оздоровлення та збереження водно-болотних угідь, шляхом впровадження заходів щодо збереження водно-болотних угідь, посилення їх водозахисної та водорегулюючої здатності, ренатуралізації та поліпшення охорони природних комплексів річок, лучних, водно-болотних та інших природних ландшафтів.

Мінекоенерго, ПРООН та Глобальним екологічним Фондом, в рамках державної екологічної стратегії напрацьовано проєкт з раціонального землекористування та відновлення земель, зокрема щодо боротьби з осушенням торфовищ на півночі України.

Ми запропонували включити до переліку територій проєкту північний регіон Львівської області в долинах рік Солокія та Рата, як окремий сегмент до проекту з раціонального землекористування та відновлення земель, зокрема щодо боротьби з осушенням торфовищ.

Хочемо висловити щиру подяку міністрові енергетики та захисту довкілля України Олексію Оржелю за підтримку та інтерес до Львівщини, яка є важливим транскордонним регіоном, що завжди активно бере участь і міжнародній співпраці та залученні коштів міжнародної технічної допомоги.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь