Остап Семерак: «В Україні недооцінено екологічне право»

Євроінтеграційний вибір України вимагає запровадження екологічних стандартів у всіх сферах, подібно до тих, що діють в країнах Європейського Союзу. Це також передбачає зростання попиту на професії екологічного спрямування. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час зустрічі зі студентами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Він зазначив, що провідні країни світу все більше уваги приділяють питанням охорони довкілля, які стоять на другому місці після боротьби із тероризмом.

«Світ змінюється. Вже через два десятиліття на планеті буде видобуватися значно менше кориснихкопалин. Натомість широкого розвитку набуде відновлювальнаенергетика і зелена економіка. У світі вже ниніє коаліція країн, які поступово відмовляються від вугілля та спонукають інші країни долучатися до цього процесу», – сказав у своєму зверненні до студентів Остап Семерак.

Він вважає, що у майбутньому успішними будуть лише ті країни, які вчасно зуміли переорієнтувати власні економіки та висловив сподівання, що Україна також розвиватиметься за таким сценарієм.

При цьому він підкреслив, що в Україні все більше компаній створюють екологічні підрозділи, які б враховували питання охорони довкілля.

«Це здебільшого стосується компаній, які працюють на міжнародних ринках, де діютьжорсткі екологічні стандарти.Вони розуміють, що за інших умов їх ніхто не пустить на ці ринки», – пояснив Остап Семерак.

Водночасміністр зазначив, що це не привід для решти компаній, які працюють виключно на українському ринку, ігнорувати законодавство у сфері довкілля та бути поза процесом імплементаціїекологічних директив Європейського Союзу.

«Ратифікувавши Паризьку кліматичнуугоду, Україна отрималареальну можливість бути лідером у формуванні кліматичної світової політики на найближчі десятиріччя. Це потребуватиме іншої нормативно – правової бази та фахівців, які розуміються на тонкощах екологічного права.Вважаю, що зараз в Україні воно недооцінене», – сказав Остап Семерак, зазначивши, що є відкритим для співпраці з молоддю та зацікавлений у нових ідеях і баченні майбутнього країни.

У рамках зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю між Мінприроди та Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який передбачає обмін інформацією та проведення спільних освітніх, просвітницьких та наукових програм і проектів, а також можливість проходження практики студентів Інституту в структурних підрозділах Міністерства.

джерело:https://menr.gov.ua/news/32270.html

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь