Остап Семерак: ‘Більша половина викидів парникових газів в Україні припадає на енергетичний сектор’

углецемісткість внутрішнього валового продукту (ВВП) в Україні майже в два рази перевищує світові показники. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку, який сьогодні, 12 листопада, відбувся у Києві.

«Якщо говорити про економіку України сьогодні, то вуглецемісткість ВВП майже у два рази перевищує світові показники. Якщо порівнювати з країнами ЄС, то ця різниця буде ще більшою», – сказав Остап Семерак.

Він зазначив, що найбільше викидів CO2 припадає на енергетичний сектор.

«Майже дві третини викидів CO2 – наслідок спалювання викопних джерел енергії. Загалом понад 60% викидів парникових газів припадає на енергетичний сектор», – зазначив Міністр екологіі.

Остап Семерак переконаний, що змінити ситуацію в країні можна лише за умов впровадження нової кліматичної політики, поступової відмови від використання викопного палива, запровадження енергозберігаючих технологій та загального переходу економіки до моделі сталого розвитку.

‘Очевидно, говорячи про зміну формування енергетичної політики та декарбонізацію економіки, ми не можемо не говорити про екологічну складову. Україна зараз серед лідерів формування нової міжнародної політики та її трендів. Для нас це хороший шанс модернізуватися та бути конкурентноздатними у майбутньому’ , – сказав Остап Семерак.

Він підкреслив, що Уряд зацікавлений у переході економіки до моделі сталого розвитку.

«Саме нашим урядом була ухвалена Стратегія низьковуглецевого розвитку. Ми стали 9-ою країною світу, яка розробила даний документ. Йдеться не лише про декларацію намірів, але й про чіткі завдання щодо розвитку відновлювальних джерел енергії, заходів з енергоефективності та енергозбереження, збільшення поглинання парникових газів, модернізацію електромереж та транспортної інфраструктури’, – резюмував Міністр екології.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня нинішнього року ряд розглянув та схвалив розроблений Мінприроди законопроект «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів».

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь