На Старосамбірщині створять НПП “Королівські Бескиди”

21 травня, під час сесії Львівської обласної ради прийнято рішення про створення Національного природного парку “Королівські Бескиди” площею майже 9 тис. гектарів.

Національний природний парк проектовано на території Дністрянського лісництва Старосамбірського ДЛГП ЛГП «Галсільліс» з метою збереження та захисту природних лісових ресурсів та біологічного різноманіття екосистеми на території району. На відміну від заповідників та природних резервів, де заборонена майже будь-яка діяльність людини, однією з цілей створення національних парків є відпочинок та збереження природних ресурсів, тому дозволяється відвідування туристів та перебування на території без заподіяння шкоди природо-заповідному фонду.

Видовий склад флори проектованого НПП досить різноманітний і представлений 470 видами. На території Парку виявлені види, занесені до Червоної книги України та ціла низка фітоценозів, яка внесена до Зеленої книги України.

Окрім цього, територія на якій проектується створення Національного природного парку “Королівські Бескиди” характеризується значним розмаїттям фауни і фауністичних комплексів, у складі котрих рідкісні і зникаючі види, які потребують охорони.

Проект створення розроблено групою науковців під керівництвом професора кафедри ботаніки ЛНУ ім. І. Франка, доктора біологічних наук Л.О. Тасєнкевич.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь