Міжнародний день мігруючих птахів

Відповідно до спільного листа секретаріатів Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин і Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (AEWA) відзначення у 2017 році відзначення Міжнародного дня мігруючих птахів проходитиме 10 травня під символічним гаслом «Їх майбутнє, це наше майбутнє – здорова планета для мігруючих птахів і людей».

У світі існує близько 10 тис. видів птахів, котрі є чудовим прикладом природного різноманіття. Птахи населяють різні типи екосистем на всіх континентах і уособлюють концепцію глобального біорізноманіття. Щороку велика кількість видів птахів здійснює міграції, снуючи своєрідну павутину міграційних шляхів, перетинаючи та урізноманітнюючи чимало середовищ існування.

На своєму шляху вони наштовхуються на різні перешкоди: лінії електропередач, телевізійні вежі, високі будівлі та інші штучно створені людиною споруди. Аби пом’якшити тенденцію зменшення чисельності мігруючих птахів або усунути її взагалі, потрібно, перш за все враховувати наявність міграційних шляхів.

Традиційно цей день відзначається проведенням екскурсій з метою спостереження за птахами, прес-конференцій, семінарів, круглих столів, фестивалів, інших освітніх та публічних подій.

Закликаємо всіх небайдужих приєднатися до відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів 10 травня цього року. Не важливо, яким чином буде зроблено внесок – шляхом організації турів по спостереженню за птахами, освітніх програм, лекцій, художніх виставок та інших громадських заходів – будь-який захід збагатить це глобальне свято!

Для сприяння відзначенню Всесвітнього дня мігруючих птахів секретаріатом AEWA випущені плакати, розміщено тематичні фото та відео матеріали у вільному доступіна офіційному веб-сайті.

Пам’ятаймо, тільки ми можемо допомогти «пернатим друзям». Доля мігруючих птахів в наших руках.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь