Мінприроди стало національним координатором зі зміни клімату Угоди мерів в Україні
Уряд України і підписанти «Угоди мерів» об’єднали зусилля для підготовки і реалізації регіональних планів дій зі сталого енергетичного розвитку та боротьби зі зміною клімату. Відповідне рішення було прийнято під час конференції «Муніципалітети за стале зростання», яка проходила в м. Києві 22 листопада.
Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак подякував колегам з ЄС за проект «Угода мерів».
«Цей проект справді об`єднав місцеві, регіональні та національні органи влади країн Східного партнерства у їх прагненні розвивати регіональну політику на основі принципів сталої енергетики, зменшення залежності від викопного палива та боротьби зі зміною клімату. Відтереп Мінприроди відсьогодні виконуватимемо функції національного координатора зі зміни клімату в проекті «Угода мерів», – сказав він.
Міністр також нагадав, що через три тижні буде рівно три роки як світовою спільнотою, в тому числі і Україною, було прийнято нову глобальну Паризьку кліматичну угоду.
«Мені приємно відзначити, що Україна є активним учасником цього світового процесу. Ми одними з перших завершили процес ратифікації Паризької угоди та разом з усім світом працюємо над напрацюванням її правил та механізмів, які мають бути прийняті на Конференції ООН в Катовіце в грудні цього року», – сказав Міністр.
Остап Семерак також додав, що за цей період у сфері зміни клімату у нашій внутрішній політиці було багато зроблено.
Зокрема, прийнято Концепцію реалізації державної кліматичної політики до2030року, План заходів для її виконання, Україна увійшла у першу десятку країн світу, які розробили та подали у Секретаріат ООН Стратегію низьковуглецевого розвитку до2050року, прийнято Енергетичну стратегію та ще ряд важливих документів. Усі вони містять цілі та заходи, які нам потрібно реалізувати вже в найближчі роки.
За словами, міністра виконати всі ці завдання можливо якщо об’єднаємо зусилля органів центральної виконавчої та законодавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, науки.
Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!