Львівська обласна рада заборонила проведення рубок в межах проектованого національного природного парку «Королівські Бескиди»

З метою максимального збереження лісових масивів майбутнього національного природного парку, враховуючи підвищений суспільний інтерес до цього питання, депутатським корпусом Львівської обласної ради 12 березня 2019 року підтримано рішення щодо заборони Старосамбірському ДЛГП ЛГП «Галсільліс» проведення всіх видів рубок на території Старосамбірського та Дністрянського лісництв площею 8997 га, у межах яких запроектовано створення національного природного парку «Королівські Бескиди».

Враховуючи ситуацію, яка складається з функціонуванням Старосамбірського ДЛГП, обласна рада рішенням від 05.06.2018 №717 рекомендувала розглянути питання щодо створення об’єкта природно-заповідного фонду в басейні ріки Дністер на землях Старосамбірського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП «Галсільліс» площею 9 000 гектарів.
За результатами проведеної департаментом роботи, рішенням сесії Старосамбірської районної ради від 10.07.2018 № 403 підтримано пропозицію створення національного природного парку «Королівські Бескиди» орієнтовною площею 8997 га.

Зазначеним рішенням також прийнято та скеровано звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо підтримки клопотання про створення національного природного парку «Королівські Бескиди» на території Старосамбірського району Львівської області з підпорядкуванням Міністерству екології та природних ресурсів України.

Міністерство екології та природних ресурсів України схвалило клопотання.
Проект створення національного природного парку, який розробляють науковці Львівського національного університету ім.. Івана Франка на завершальній стадії.
Враховуючи, що перед прийняттям відповідного Указу Президента проект повинен пройти експертну оцінку Мінприроди, Кабінету Міністрів, Адміністрації Президента України, що вимагає певного періоду часу, господарська діяльність на територіях, пропонованих до складу парку ведеться традиційним способом.

Разом з тим, дані території повинні належним чином охоронятися також і від незаконних та самовільних рубок місцевим населенням.
Враховуючи зазначене, рішенням пропонується зобов’язати ОКС ЛГП «Галсільліс» організувати та забезпечити належну охорону лісових масивів, на яких запроектовано створення національного природного парку «Королівські Бескиди».
З цією метою необхідно залучити Головне управління Національної поліції у Львівській області та Державну екологічну інспекцію у Львівській області щодо посилення контролю в частині запобігання фактів незаконних та самовільних рубок на території Старосамбірського ДЛГП ЛГП «Галсільліс».

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь