Кабмін у перші місяці нового року розгляне Національний план управління відходами

Кабінет Міністрів України вже у січні 2019 року затвердить Національний план управління відходами, який дозволить продовжити впровадження на практиці реформу сфери управління відходами. Про це на підсумковій прес-конференції повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Міністр нагадав, що торік Уряд ухвалив Національну стратегію управління відходами, якою було передбачено розробку Національного плану та необхідних для його реалізації секторальних законопроектів, пов’язаних з управлінням відходами.

«Розраховую, що вже у січні, але не пізніше лютого, розроблений нами Національний план управління буде ухвалено Урядом. Це важливе для нас рішення дасть дорогу для наступних кроків у сфері управління відходами», – розповів Остап Семерак.

Міністр також повідомив, що підготовлено рамковий законопроект “Про відходи” із залученням європейських фахівців, який за попередньою інформацією буде розглянуто 26 грудня на засіданні Координаційної ради під головуванням віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка.

«Схваливши його, парламент дасть дорогу для 9 секторальних законопроектів», – зазначив Остап Семерак.

Говорячи про необхідність створення нового законодавства, яке б дозволило Україні здійснити реформу в управлінні відходами, Міністр нагадав, що у Верховній Раді є два десятки різних законопроектів, які стосуються цієї сфери.

«Частина з них фрагментарно вирішує проблеми зі сміттям, а частина взагалі є відверто лобістськими. Моя позиція, що без рамкового закону ухвалення інших законів є абсолютно передчасним і не доречним”, – резюмував міністр.

Нагадаємо, що Національний та регіональні плани управління відходами є обов’язковими згідно із зобов’язаннями України перед ЄС. Їх головне завдання – реалізувати на практиці Національну стратегію управління відходами, яка стала першим документом загальнодержавного рівня, що визначає подальшу політику України у сфері відходів та конкретні кроки для досягнення цілей Стратегії.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь