Із 1 січня в Україні запроваджується нова система моніторингу вод

Уряд підтримав розроблений Мінприроди Порядок здійснення державного моніторингу вод, який почне діяти в Україні з 1 січня 2019 року та запровадить нову європейську систему моніторингу водних ресурсів. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Він зазначив, що нова система моніторингудозволить реально оцінити ситуацію зі станом водних ресурсів в Україні і надалі на підставі цих даних будутьухвалюватися ефективніші управлінські рішення.

«Ми врешті запроваджуємо в Україні точно такі жпідходи до моніторингу стану поверхневих вод, які діють вЄвропейському Союзі. Це означає, що ми покінчимо із ситуацією, коли кілька органів моніторили одні і ті ж показники, а за іншими не слідкував ніхто, коли різні органи вимірювали у різних одиницях, а загальнодержавна програма моніторингу не давала чіткої картини стану водних ресурсів», – пояснив Остап Семерак.

Крім того, нова система моніторингудасть можливістькожному громадянинутаекспертуотримувати у доступний спосіб і по-європейськи класифіковані дані про стан водних масивів, басейнів річок загалом.Дані, отримані у результаті моніторингу, будуть оприлюднюватися на спеціалізованому порталі.

«Отож із 1 січня 2019 року – ми поступово і впевнено переходимо на нову європейську систему», – резюмував Міністр екології та природних ресурсів.

Нагадаємо, Україна згідно вимог Угоди про асоціацію з ЄС зобов’язаласяреформувати водний сектор та здійснювати управління ним за басейновим принципомяк того вимагає Водна рамкова директива Європейського Союзу. Наприкінці 2016 року парламент ухвалив розроблений Мінприродизаконопроект №3603. Він запровадивв Україні так зване інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом, яким, зокрема, передбачено, що основною одиницею управління є басейн водного об’єкту.Басейновий принцип управління водними ресурсами також передбачає, що фінансовий механізм гарантує безпосередній зв’язок між платою за водокористування і фінансуванням пріоритетних водоохоронних заходів у межах басейну.

Детальніше за посиланням:https://menr.gov.ua/news/32737.html

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь