Екологічна інформація за I кв. 2017 р. про підприємства, які є основними забруднювачами довкілля Львівщини

Департамент екології та природних ресурсів продовжує інформувати громадськість про вплив на довкілля підприємств, які є найбільшими забруднювачами навколишнього природного середовища у Львівській області.

До суб’єктів господарювання, що входять до «Переліку 100 об’єктів, які є найбільшими забруднювачами довкілля в Україні» у Львівській області належать: Добротвірська ТЕС, державне підприємство «Львіввугілля», управління магістральних газопроводів «Львівтрансгаз», Львівське комунальне підприємство «Збиранка», Роздільське державне гірничо–хімічне підприємства «Сірка», Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал».

Згідно з отриманою за результатами діяльності у I кварталі 2017 року інформацією від підприємств – забруднювачів загалом констатуємо збільшення екологічного тиску на довкілля (порівняно з відповідним періодом 2016 р.) на ДП «Львіввугілля»,зменшення негативного впливу Добротвірською ТЕС, УМГ«Львівтрансгаз» і незмінною залишається ситуація на Роздільському ДГХП «Сірка».Також слід нагадати, що на Львівському комунальному підприємству «Збиранка» припинено розміщення відходів.

Впливи підприємств на довкілля у I кварталі 2017 року:

  • ДП «Львіввугілля»: обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин протягом Iкв. 2017 р. збільшилися на 15 % (на 1,2 тис. тонн) порівняно з відповідним періодом у 2016р.
  • Добротвірська ТЕС: обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин уI кв. 2017 р. зменшилося на 6,1 % (на 0,7 тис. тонн)порівняно з аналогічним періодом минулого року. Проте викиди діоксиду вуглецю збільшилися на 15% . Збільшення валових викидів зумовлене збільшенням кількості спаленого вугілля на 13,97% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зменшення валових викидів сірчистого ангідриду зумовлене зменшенням вмісту сірки у вугіллі на 20,9% п.м.р.
    • УМГ «Львівтрансгаз»: протягом I кв. 2017 р. обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин зменшилися на 35 % (на 0,7 тис. тонн) у порівнянні з I кв. 2016 р.
    • ЛМКП «Львівводоканал»: у I кв. 2017 р. обсяги скидів у р. Полтва зворотних вод після каналізаційно–очисних споруд м. Львова по І-ій та ІІ-ій технологічних лініях зменшилися відповідно на 1,1% (на 0,1 млн.м3) та 24% (на 7 млн.м3) у порівнянні з відповідним періодом 2016 р.

Обсяги скидів у р. Полтва забруднюючих речовин після КОС м. Львова у I кв. 2017 р. по І-ій технологічній лінії збільшилися на 1,8% (на 0,12 тис. тонн), а по ІІ-ій – зменшилися на 23% (на,4 тис. тонн) порівняно з I кв. 2016 р.

  • На балансі Роздільського ДГХП «Сірка» станом на 01.04.2017р. знаходиться понад 3 млн. тонн фосфогіпсів, 79,5 млн. м3 хвостів флотації. Також, на промисловій площадці зазначеного вище підприємства розміщений модифікатор типу «МГ» в обсязі 17,195 тис. тонн, виготовлений з нейтралізованих гудронних залишків та котлових залишків ангідриду малеїнової кислоти, завезених з Угорщини ДП «Спецсервіс» МВС України.
  • ЛКП «Збиранка розміщення відходів призупинено. Протягом І кварталу 2017 року побутові відходи на полігон ТПВ ЛКП Збиранка не завозилися і не складувалися. На території полігону виконувалися лише планові заходи по запобіганню самозаймання відходів і зменшенню їх негативного впливу на довкілля. Фільтрати з території полігону ТПВ накопичуються в резервуарах-накопичувачах обвалованих дамбами.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь