Борщівник Сосновського: як з ним бортись та як безпечно ліквідувувати отруйну рослину

Останніми роками, в області набуває поширення небезпечна, отруйна і дикоросла до 2-3 метрів висоти, товщиною стебла до 10 см багаторічна рослина – борщівник Сосновського. Особливо актуальна проблема для західних регіонів, де місцеві органи влади вже провадять боротьбу з бур’яном власними силами.

Борщівник Сосновського з’являється навесні один з перших, швидко розкидаючи велике листя – лопухи до появи інших трав. Оскільки,борщівник є небезпечним видом, необхідно регулярно вживати заходів, щоб запобігти його поширенню. Найдієвіші заходи боротьби проти борщівника Сосновського досягаються при поєднанні агротехнічних, механічних та хімічних методів боротьби. Якщо борщівник Сосновського росте поряд намагайтеся його знищити, але обов’язково застосовуйте наступні поради:

– ніколи не ведіть боротьбу, не захистивши шкіру та очі, адже від моменту потрапляння соку на шкіру до виникнення хімічного опіку може прийти значний період часу;

– пам’ятайте, сік борщівника стає небезпечним і здатним спричиняти опіки під дією сонячних променів;

– найкращими методами боротьби з борщівником є скошування в період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація рослини та повторне цвітіння;

– ефективним також є зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту, найкраще і найлегше робити це навесні.

Основні шкідливі властивості отруйної рослини полягають в тому, що борщівник здатний викликати опіки на шкірі людинита негативно впливає на біорізноманіття.Ця рослина завдяки потужній наземній масі, витісняємісцеві види не лише трав’яних, а й деревних порідз території і не дає їм розвиватись. Він легко пристосовується до будь-яких умов, йому не страшні ні заморозки, ні посухи, росте на будь-якому ґрунті.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь