Бізнес у регіонах поступово адаптовується до нової процедури ОВД

За період роботи Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля розпочато близько 200 процедур ОВД. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Найбільше повідомлень надійшло з Івано-Франківської, Львівської, Полтавської, Харківської, Дніпропетровської та Миколаївської ОДА.

«Фіксуємо суттєвий прогрес. Це говорить про те, що на регіональному рівні також відбувається впровадження процедури оцінки впливу на довкілля. Бізнес поступово адаптовується до нових реалій. Маємо всі шанси, щоб до кінця року ця цифра сягне 1 тис. Наприклад, у сусідній Польщі вона становить близько 1,5 тис на рік», – повідомив Остап Семерак. Він нагадав, що суб’єкти господарювання для адаптації до нової процедури мали піврокупереходного періоду.

Найбільше повідомлень про майбутню планову діяльність надійшло зі сфери надрокористування (78), будівництва (8), енергетичного (10) та агропромислового сектору (20).

«Процедура ОВД є новою не лише для підприємців, але й для державних органів. Тому ми зараз в одному човні і намагаємося, щоб інститут ОВД ефективно запрацював. Це стосується такожзбільшення кадрової спроможності як на місяцях, так і в Мінприроди», – резюмував Остап Семерак.

Вся процедура ОВД здійснюється через Єдиний реєстр. При Мінприроди також працює телефонна гаряча лінія з отриманнядодаткових консультацій щодо практичного функціонування ОВД.Ознайомитися із Єдиним реєстром можна за посиланнямhttp://eia.menr.gov.ua

Довідково: 18 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який запровадив в Україні європейську модель екологічної оцінки відповідно до вимог Директиви 2011/92/ЄС та забезпечив виконання міжнародних зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Договору про Енергетичне Співтовариство, природоохоронних угод ЄЕК ООН тощо.

Він також дозволяє громадськості наранніх стадіях брати участь в обговоренні планованої діяльності шляхом формування переліку питань, які будуть досліджуватися під час ОВД, впливати на вибір альтернативного місця здійснення планованої діяльності, а також на впровадження заходів, які зменшуватимуть вплив такої діяльностіна довкілля.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь