Басейнова рада Дністра сформована!

В Україні відбувається активний процес формування басейнових рад за територіальним принципом. Сьогодні, 15 листопада, у м. Івано-Франківськ створено 10-ту басейнову раду Дністра.

Басейнова рада створена на основі принципів Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер 1992 року, Директиви 2000/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС від 23 жовтня 2000 року про встановлення рамок діяльності Співтовариства у сфері водної політики з метою врахування інтересів усіх заінтересованих сторін щодо використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів у межах району басейну річки Дністер при впровадженні інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.

Басейнова рада діє у межах району басейну річки Дністер на території Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької та Одеської областей.

Від Львівської області до складу басейнової ради увійшли: Гречаник Р.М. (Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації), Маланич М.М. (Державна екологічна інспекція у Львівській області), Цюра О.А. (Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну), Білоус А.В. (Львівська обласна рада), Мальований М.С. (Національний університет «Львівська політехніка»), Пилипович О.В. (Львівський національний університет імені Івана Франка), Гнип О.П. (Державний регіональний проектно-вишукувальний інститут «Львівдніпроводгосп»), Грицишин П.М. (Західний центр Українського відділення «Міжнародного центру наукової культури – Всесвітня лабораторія»), Шагала Р.М. (КП «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради), Фенцик Р.М. (ТОВ «Захід-Агро МХП»), Коваль В.М. (ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал»).

Довідково повідомляємо, що 52 % території Львівської області займає басейн річки Дністер. Середня густота річкової сітки становить від 0,7 км/км2 (Передкарпаття) до 1,5 км/км2 (Карпати). Довжина річки в межах області – 207 км, площа водозбору в межах області – 11420 км².

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь