15 травня – Міжнародний день захисту клімату
Заснування цього свята стало відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.
Серед глобальних проблем, які стоять перед людством, однією з основних є збереження клімату. Глобальне потепління, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті – ведуть до погіршення клімату на Землі і, як наслідок, чинять негативний вплив на продовольчу, життєву і майнову безпеку людей та плачевно позначається на стані природних ресурсів.
Уперше це явище обговорювалося на світовому рівні в 1992 році- на так званому Саміті Землі в Ріо-де-Жанейро. Представники понад 180 країн світу підписалиРамкову Конвенцію ООН щодо зміни клімату. Ця угода визначила загальні принципи дій держав, спрямовані на стабілізацію парникових газів в атмосфері на тому рівні, який не загрожує кліматичній системі Землі глобальнимантропогенним впливом.
За даними досліджень NASA, середня температура поверхні планети зросла близько на 1 градус Цельсія, порівняно зкінцем 19-го століття. Така зміна зумовлена збільшенням викиду CO2 та інших антропогенних викидів в атмосферу.
У грудні 2015 року на 21-й конференції сторін рамкової конвенції ООН про зміни клімату прийнято новий міжнародний кліматичний документ – Паризька угода. Цей акт прийшов на зміну Кіотському протоколу і зобов’язує країни скорочувати викиди парникових газів. Це безпосередньо вплине на розвиток енергетичного сектора країн, який є найбільшим джерелом викидів парникових газів.
Збереження клімату на Землі залежить від кожного жителя, зробити свій внесок легко, наприклад, рідше користуватися особистим авто, використовувати енергозберігаючі джерела освітлення, брати участь у висадженні нових зелених насаджень та зберігати ті, які ростуть тощо.
Долучаймося до екологічних ініціатив, щоб завтра жити стало краще, як сьогодні!
Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!