12 травня – День екологічної освіти

Щорічно, 12 травня у багатьох країнах світу відзначається День екологічної освіти.
Цей день є важливим не тільки для тих, хто займається екологічним вихованням і освітою, але і для всіх жителів нашої планети, адже мова йде про безпечне життя в майбутньому всіх нас. Саме екологічні знання дозволяють людині усвідомити, до яких негативних явищ можуть призвести згубні звички у відношенні до природи та зрозуміти, як уникнути подібних наслідків.

Зважаючи, що екологічна освіта та інформування є потужним фактором зміни ставлення людей до природи і формування правил збалансованого існування людини і природи, департамент екології та природних ресурсів визначив одним із пріоритетних напрямків діяльності екологічну освіту і виховання та підвищення екологічної свідомості дорослого населення.

З метою формування екологічної культури у населення департаментом проведено:

– фестиваль «Еко-фест» у м.Сокаль;

– екологічний конкурс «Життя без сміття», приурочений до Всесвітнього дня вторинної переробки сировини, у якому взяли участь 377 учнів області;

– конкурс малюнку «Природа не має кордонів», проведений з метою формування творчих здібностей та бережливого ставлення до природи, в тому числі у дітей з особливими потребами. Роботи виставлялися в приміщенні Львівської облдержадміністрації;

– конкурс екологічного відео «Моя екологічна історія» присвячений Дню Землі, у якому взяли учать 117 осіб з 15 районів області, які представили 56 робіт;

– спільно з WWF організовано проведення в області Всесвітньої кампанії «Година Землі 2017».

– за сприяння та координації департаменту проведено 211 уроків, 28 круглих столів, 229 екскурсій, 44 майстер-класи, 91 акцію та 37 конкурсів .

З метою поширення екологічних знань серед населення, Департаментом забезпечено видання монографії «Біосферний резерват «Розточчя», науково-популярних видань: “Заповідні території Львівщини”, «Рідкісні та зникаючі види рослин Львівщини», «Рідкісні та зникаючі види тварин Львівщини», буклетів «Що таке національний природний парк?», листівок-стікерів «Не спалюй», «Шлях сміття до смітника пролягає через нашу свідомість», «Відмовся від пластику», «Вимикай воду», «Збережи природу», «Збережи первоцвіти», частину з яких розміщено на рекламній площі громадського транспорту області та поширено серед установ природно-заповідного фонду й навчальних закладів області.

На даний час, вже другий рік поспіль, у департаменті проходить конкурс дитячих малюнків «Природа немає кордонів», присвячений Дню Європи. Найближчим часом планується еко-фестиваль у м. Золочеві та у м.Сокалі.

Майбутнє творимо разом і сьогодні!

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь