Вітаємо з Днем заповідників та національних природних парків

Сьогодні, 11 січня з нагоди святкування Дня заповідників та національних парків, директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник відвідав природний заповідник «Розточчя» та привітав працівників з професійним святом.

Заповідати – означає передавати в спадщину щось дороге і цінне, а заповідники є найвищою формою охорони природи в нашій державі.

Заповідання – як метод територіальної охорони природи, на сьогодні залишається головною гарантією збереження генофонду живої природи, унікальних природних екосистем, ландшафтів і є складовою системи забезпечення конституційного права людини на безпечне довкілля. За сумлінну працю, високий професіоналізм у цій галузі – науковому працівнику, заступнику директора заповідника «Розточчя» Стрямець Галині Володимирівні вручено подяку голови Львівської облдержадміністрації Також подяку Голови ЛОДА за плідну роботу у природоохоронній галузі та значний внесок у збереженні біорізноманіття вручено колективу Природного заповідника «Розточчя».

Водночас нагадуємо, що сучасна мережа природно-заповідних об’єктів Львівщини сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.

 

Довідково:

Вперше День заповідників і національних парків почав відзначатися в 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи.

Перший заповідник на території сучасної України був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким для збереження букових лісів та гніздівель орлана-білохвоста, який став і першим заповідником в Європі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (Бродівський район Львівської області) та одержав назву «Пам’ятка Пеняцька». У 2010 році пам’ятка Пеняцька увійшла в основу створення Національного природного парку «Північне Поділля».

Станом на 01.01.2019 на території області функціонує 377 об’єктів природно-заповідного фонду, загальною площею понад 158 тис. га, що складає 7,25% від загальної площі області. Завданнями природоохоронних установ є збереження природних комплексів, проведення наукових досліджень, спостереження за станом природного середовища, поширення екологічних знань, сприяння у підготовці наукових кадрів і спеціалістів у галузі охорони навколишнього природного середовища та заповідної справи.

 

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь