Громадськість підтримала ідею створення національного природного парку «Бойківщина»

07.09.2017 відбулося засідання Комісії екології та природних ресурсів Громадської ради при облдержадміністрації, участь у якому взяли т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Сенюк Андрій Іванович та працівники Департаменту.

Андрій Сенюк повідомив, що 06.11.2013 Міністерство екології та природних ресурсів України погодило створення НПП «Бойківщина» на території Турківського р-ну Львівської області.

Дана територія характеризується високим рівнем біорізноманіття, зокрема на території росте понад 750 видів судинних рослин, з яких майже 50 рідкісні й підлягають охороні. Понад 30 видів, що ростуть у парку, занесено до Червоної книги України. У віддалених місцях Карпат трапляються бурий ведмідь, вовк, рись, дикий кіт. Наявність пам’яток історії та культури додає території перспективності для розвитку рекреації та туризму, що має важливе значення для покращення соціально-економічної ситуації в регіоні. Особливе бальнеологічне значення джерел унікальних мінеральних вод, зокрема, у Розлучі.

Створення НПП «Бойківщина» забезпечить збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів, створення умов для організованого туризму, відпочинку, проведення наукових досліджень природних комплексів та їх змін в умовах рекреаційного використання, проведення екологічної освітньо-виховної роботи.

Учасники Комісії екології та природних ресурсів при облдержадміністрації більшістю голосів підтримали ідею створення НПП «Бойківщина», орієнтовною площею 16 тис. га на території Турківського р-ну Львівської області.

Також, під час засідання обговорено та напрацьовано шляхи вирішення екологічних проблем, зокрема незаконної забудови регіонального ландшафтного парку «Знесіння» та утримання безпритульних тварин у притулку «Милосердя».

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь