Міжнародний день Землі

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації повідомляє, що 22 квітня увесь світ традиційно святкує Міжнародний день «Матері-Землі». Це свято, починаючи з 2010 року, щорічно проводиться під егідою ООН і покликане звернути увагу людей всього світу до проблем планети, на якій ми живемо.

У День Матері-Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем.

Це день, коли Земля стає, нарешті, об’єктом загальної уваги. У День Землі проводяться різні екологічні заходи. І кожна людина від малого до великого може взяти активну участь у покращенні життя на ній − наприклад, прибрати територію біля будинку, упорядкувати, посадити дерева, квіти тощо. А вчені всіх країн традиційно збираються в цей день за круглим столом для вирішення серйозних екологічних проблем, які загрожують планеті, і охорони навколишнього середовища.

Традиція відзначати 22 квітня День Землі з’явилася в 1970 році в Америці. А статус міжнародного день Матері-Землі (International Mother Earth Day) отримав уже в 2009 році на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Головуючий тоді Мігель д’Еското Брокман заявив, що проголошення всесвітнього дня Землі показує всім людям, що наша планета є загальним домом, без якого неможливе життя. А тому, щоб підтримувати необхідний і розумний баланс між економічними, соціальними та екологічними потребами нинішніх і майбутніх поколінь людей, необхідно всіляко сприяти гармонії з природою і планетою Земля.

Загальновизнаний у більшості країн термін “Мати-Земля” показує взаємозв’язок між планетою, її екосистемами і людьми. І основна мета цього дня − привернення суспільної уваги до проблем навколишнього середовища і Землі в цілому. Тема Міжнародного дня Землі в 2017 році − “Грамотність у питаннях екології та клімату”.

І тільки на перший погляд здається, що тобі не під силу хоч щось зробити для збереження своєї планети. Економія води і світла, правильно утилізована батарейка і навіть викинутий в урну, а не повзнеї, пластиковий стаканчик − якщо кожен із нас замислиться про це хоча б раз на день, Земля стане чистішою.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь