Природно-заповідний фонд Львівщини збільшиться на чотири об’єкти

З ініціативи департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації 13 вересня 2016 р. під час пленарного засідання IV чергової сесії Львівської обласної ради розглядалися питання щодо створення на Львівщині чотирьох об’єктів природно – заповідного фонду. Прийнято рішення про створення ландшафтного заказника місцевого значення «Журавлиний», комплексної пам’ятки природи місцевого значення «Під Парашкою» та комплексної пам’ятки природи місцевого значення «Козій» і ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Свідок історії».

Слід зазначити, що пропоновані об’єкти до заповідання є надзвичайно цінними. Наприклад, комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Під Парашкою» (252 га, Сколівський р-н) та комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Козій» (216 га, Сколівський р-н) представляють унікальні ділянки старовікових букових лісів та фрагментів букових пралісів (вік 130-190 р., часом 250 р.), що підтверджено науковими дослідженнями у рамках реалізації проекту «Збереження Карпатських пралісів», який впроваджується за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина). Створення цих заповідних об’єктів забезпечить особливий режим, спрямований на відновлення лісових фітоценозів, захист старовікових лісів й приполонинних комплексів в межах Карпатського регіону, охорону рідкісних видів тварин і рослин та забезпечить гарантоване виключення цих ділянок з розрахунку головного користування, що дасть змогу зберегти їх в природному стані.

 

Новостворений заповідний об’єкт – ландшафтний заказник місцевого значення «Журавлиний» (167,2 га, Буський р-н) є одним із основних місць гніздування сірого журавля, який перебуває під охороною та занесений до Червоної книги України за категорією «рідкісний», також охороняється в рамках Бернської Конвенції, Боннської конвенції, Вашингтонської конвенції, CITES, Європейської директиви щодо збереження флори і фауни та їх природних середовищ, Червоного списку міжнародної спілки охорони природи та до червоних списків багатьох європейських країн.

 

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Свідок історії» пропонована до заповідання з метою збереження старовікового дуба, який має в обхваті 8,5 м. За переказами старожилів, орієнтовний вік дерева не менше 300 років.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь