Екологічна інформація за IІ кв. 2016 р. про підприємства, які є основними забруднювачами довкілля Львівської області

Департамент екології та природних ресурсів продовжує інформувати громадськість про вплив на довкілля підприємств, які є найбільшими забруднювачами навколишнього природного середовища у Львівській області.
До суб’єктів господарювання, що входять до «Переліку 100 об’єктів, які є найбільшими забруднювачами довкілля в Україні» у Львівській  області належать: Добротвірська ТЕС, державне підприємство «Львіввугілля», управління магістральних газопроводів «Львівтрансгаз», Львівське комунальне підприємство «Збиранка», Роздільське державне гірничо–хімічне підприємства «Сірка», Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал».

Згідно з отриманою за результатами діяльності у IІ кварталі 2016 року інформацією від підприємств – забруднювачів загалом констатуємо зменшення екологічного тиску на довкілля (порівняно з відповідним періодом 2015 р.) на УМГ «Львівтрансгаз», ДП «Львіввугілля», збільшення негативного впливу Добротвірською ТЕС і незмінною залишається ситуація на Роздільському ДГХП «Сірка».

 

Впливи підприємств на довкілля у IІ кварталі 2016 року:

  • УМГ «Львівтрансгаз»: протягом IІ кв. 2016 р. обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин зменшилися на 5,3 % (на 0,05 тис. тонн) у порівнянні з IІ кв. 2015 р.
  • ДП «Львіввугілля»: обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин протягом ІI кв. 2016 р. зменшилися на 5,7 % (на 0,5 тис. тонн) порівняно з відповідним періодом у 2015р.
  • Добротвірська ТЕС: обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин у IІ кв. 2016 р. збільшилися на 48,8 % (на 4,2 тис. тонн) порівняно з аналогічним періодом минулого року. За інформацією Добротвірської ТЕС, збільшення валових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря у ІІ кв. 2016 р. зумовлене збільшенням зольності вугілля на 7,88 % та збільшенням кількості спаленого вугілля (тнп) на 21% у зв’язку із збільшенням відпуску електроенергії  на 23,83 %  в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. В  ІІ кварталі 2015 року працювало обладнання з вищим ККД вловлення пилу, ніж у 2016 р., що також вплинуло на валові викиди пилу.
  • ЛМКП «Львівводоканал»: у IІ кв. 2016 р. обсяги скидів у р. Полтва зворотних вод після каналізаційно–очисних споруд м. Львова по І-ій та ІІ-ій технологічних лініях практично не змінилися у порівнянні з відповідним періодом 2015 р. Обсяги скидів у р. Полтва забруднюючих речовин після КОС м. Львова у IІ кв. 2016р. по І-ій технологічній лінії зменшилися на 7,7% (на 0,5 тис. тонн), а по ІІ-ій – збільшилися на 6,3% (на 1,2 тис. тонн) порівняно з IІ кв. 2015 р.
  • На балансі Роздільського ДГХП «Сірка» станом на 01.07.2016 р. знаходиться понад 3 млн. тонн фосфогіпсів, 79,5 млн. м3 хвостів флотації. Також, на промисловій площадці зазначеного вище підприємства розміщений модифікатор типу «МГ» в обсязі 17,195 тис. тонн, виготовлений з нейтралізованих гудронних залишків та котлових залишків ангідриду малеїнової кислоти, завезених з Угорщини ДП «Спецсервіс» МВС України.
  • ЛКП «Збиранка»: упродовж IІ кв. 2016 р. розміщено 40,3 тис. тонн відходів. Усі ці відходи і надалі розміщуються на сміттєзвалищі без наявності відповідних дозволів.
0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь