14 серпня 2016 року відійшов у вічність академік НАН України

Наукова спільнота України зазнала важкої втрати – 14 серпня 2016 року на 86 році життя перестало битися серце видатного вченого в галузях геоботаніки, екології, геосоціосистемології, середовищезнавства, охорони навколишнього природного середовища, Заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, академіка НАН України Голубця Михайла Андрійовича.

Михайло Андрійович Голубець народився 30 жовтня 1930 р. в с. Великий Любінь Городоцького району Львівської області. У 1953 році закінчив Львівський сільськогосподарський інститут, здобувши кваліфікацію інженера лісового господарства й був прийнятий до аспірантури при кафедрі лісівництва цього інституту, а від 1954 року розпочав педагогічну діяльність у Львівському сільськогосподарському й лісотехнічному інститутах. У 1960 р. він захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук.

 

Від 1962 року М.А.Голубець працював в наукових установах Академії наук УРСР –старшим науковим співробітником Науково-природознавчого музею, згодом старшим науковим співробітником відділу експериментальної екології й біоценології Інституту ботаніки АН УРСР, завідувачем відділу й директором Державного природознавчого музею.

 

Результати роботи цього періоду узагальнені в дисертації «Ялинові ліси Українських Карпат», за результатами захисту якої в 1969 року, М.А.Голубець здобув науковий ступінь доктора біологічних наук.

 

Від 1974 року М.А.Голубець – заступник директора з наукової роботи Інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного АН УРСР і керівник Львівського відділення цього ж інституту. У 1978 – одержав звання професора й був обраний член-кореспондентом АН України, а в 1990 – академіком НАН України. 

 

З часу створення за його активної участі Інституту екології Карпат НАН України (1991 р.) до 2007 р. М.А.Голубець очолював Інститут, а від 2007 р. був почесним директором. М.А.Голубець – автор близько 500 наукових праць, у тому числі 19 монографій, і редактор майже тридцяти колективних монографій, член редколегій низки  періодичних видань. Під його керівництвом захищено 5 докторських і 17 кандидатських дисертацій.

 

Світла пам’ять про Михайла Андрійовича Голубця – видатного Вченого, чуйну й душевну й добру Людину, вимогливого й доброзичливого Вчителя завжди буде жити в серцях усіх, хто його знав і працював разом з ним.

 

Прощання з академіком НАН України М.А.Голубцем відбудеться 17 серпня 2016 р. у церкві Пресвятої Трійці (м. Львів, вул. Тершаковців, 11) з 11.00 год.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь