Комісія при облдержадміністрації здійснила перевірку на Стебницькому «Полімінералі»

17 грудня 2014 року спеціально утворена комісія під головуванням директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олексія Балицького здійснила обстеження та перевірку виконання природоохоронних заходів на ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».
Нагадаємо, що виконання природоохоронних заходів в рамках «Комплексного проекту консервації рудника №2 і рекультивації порушених земель» здійснює ПАТ «Компанія «РАЙЗ», згідно умов договорі купівлі – продажу.

Після проведення огляду території підприємства, комісія встановила, що інвестор не в повній мірі здійснює природоохоронні роботи згідно з інвестиційного зобов’язання, що є небезпечним для навколишнього природного середовища і населення яке проживає у зоні впливу підприємства. Наразі, на підприємстві частково виконуються роботи з перекачування насичених розсолів у підземні виробки рудника № 2, ведеться моніторинг за станом підземних вод та за просадками на  території підприємства.

 

За результатами обстеження, комісією були надані рекомендації інвесторам підприємства про необхідність корегування проекту «Комплексного проекту консервації рудника №2 і рекультивації порушених земель» з врахуванням виконаних робіт. Починаючи з квітня 2015 року, при наявності відповідних кліматичних умовах, необхідно повністю виконувати природоохоронні роботи по підприємству. Здійснювати моніторинг за заповненням хвостосховищем, за просіданням території в зоні річки Вишниця.

 

Департамент екології  та природних ресурсів повідомляє, що виконання взятих зобовʼязань ПАТ «Компанією «Райз» з проведення природоохоронних заходів на ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал», згідно з укладеної угоди, перебуватиме під контролем органів державної влади, зокрема, робоча група при Львівській обласній державній адміністрації буде проводити щоквартальне обстеження виконання робіт на підприємстві.

 

Довідково:
Стебницьке ДГХП „Полімінерал” занесене до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів, знаходиться на обліку у Державній інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України у Львівській області.
Небезпеку для навколишнього природного середовища і населення у зоні впливу підприємства створюють підземні гірничі виробки та утворені карсти, а також хвостосховище і гірничі відвали, які розміщені на поверхні.
У зоні впливу вироблених підземних свердловин розташовані житлові будинки міста Стебник, високовольтні ЛЕП, водоканалізаційні мережі міст Дрогобича та Трускавця, залізниця державного значення Київ-Трускавець, автомагістраль. Підземні виробки сягають ІІ-ІІІ зони санітарної охорони курорту Трускавець.
Роботи на підприємстві виконуються на підставі розробленого комплексного проекту «Консервація рудника №2 і рекультивація порушених земель», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. №166-р.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь