Кошти місцевих фондів ОНПС практично не використовуються

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації стурбований станом освоєння коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища. Адже, саме завдяки існуванню таких екофондів є реальна можливість спрямовувати відповідні кошти на реалізацію природоохоронних програм і проектів, заходів щодо охорони та відтворення навколишнього природного середовища Львівщини.
За наявною у Департаменті інформацією, на початок 2014 року залишок коштів місцевих природоохоронних фондів становив понад 58 млн. грн. За 9 місяців 2014 року до місцевих фондів ОНПС надійшло близько 20 млн. грн., використано понад 18 млн. грн. Залишок невикористаних коштів, станом на 1 жовтня 2014 року, становить понад 59 млн. грн.

Найбільші залишки невикористаних коштів місцевих природоохоронних фондів спостерігаються у таких містах та районах області, а саме: м. Львів – 8,1 млн. грн., м.Дрогобич – 3,6 млн. грн., м. Стрий – 1,3 млн. грн., Камянка-Бузький р-н – 32,8 млн. грн., Миколаївський р-н – 1,9 млн. грн., Жовківський р-н – 1,6 млн. грн., Яворівський р-н – 1,2 млн. грн., Сокальський р-н – 1,0 млн. грн., Стрийський р-н – 1,0 млн. грн.

 

Нагадаємо, що основною проблемою системи фінансування екологічних заходів на місцевому рівні є розпорошення коштів по сільських, селищних та міських радах. В області існує близько 600 місцевих природоохоронних фондів. Кошти з цих фондів витрачаються без координації, переважно спрямовуються на поточні витрати, а не на капітальні видатки.

 

Департамент екології та природних ресурсів звертається з проханням до керівників місцевих органів влади ефективно та раціонально використовувати кошти місцевих природоохоронних фондів, адже на території області існує безліч екологічних проблем, які можна вирішити саме за ці кошти.
Недопустимо, щоб байдужість і безвідповідальність призвели до погіршення стану навколишнього природного середовища Львівщини. 

 

Довідково:
На сьогодні в Україні існує трьохрівнева система екологічних фондів, яка складається з  Державного фонду охорони навколишнього природного середовища,  обласного та місцевих (міські, селищні і сільські) фондів охорони навколишнього природного середовища.
Формування цих фондів відбувається переважно за рахунок сплати екологічного податку (збору за забруднення навколишнього природного середовища) суб’єктами господарської діяльності,  з частини грошових стягнень за порушення норм і правил охорони довкілля та шкоду, заподіяну довкіллю порушенням природоохоронного законодавства в результаті господарської та іншої діяльності, цільових та інших добровільних внесків підприємств, установ, організацій та громадян.

 

У 2014 р. кошти, на підставі чинного законодавства, а саме, Закону України “Про державний бюджет України”, були розподілені по природоохоронних фондах наступним чином: 
65% – Державний фонд ОНПС
10% – обласний фонд ОНПС
25% – місцеві фонди.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь