Всесвітній день мігруючих птахів

Держуправління охорони навколишнього природного середовища повідомляє, що 10-11 травня оголошено Всесвітнім днем мігруючих птахів. Під гаслом „Мігруючі птахи – посли біорізноманіття” Секретаріати країн-учасників Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин та Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів проводять дводенну інформаційну кампанію по всьому світу.

Птахи є одними з найкращих індикаторів стану та тенденції біорізноманіття. Вони є важливими для моніторингу стану біорізноманіття, оскільки живуть практично в усіх екосистемах світу. Багато місць існування вразливих видів тварин є також місцем існування птахів. Щороку велика кількість мігруючих видів птахів перетинає океани, пов’язуючи екосистеми. Зберігаючи їх, ми робимо внесок у глобальне збереження біорізноманіття.

Кампанія з відзначення Всесвітнього дня птахів розпочалася два роки тому для привернення уваги населення планети до проблеми збереження птахів. Завдяки успішному проведенню кампанії у 2006 та 2007 роках стала можливою реалізація цьогорічних заходів, які присвячено 9-ій нараді Конференції Сторін Конвенції про біорізноманіття, що відбудеться у м. Бонн (Німеччина). Традиційно цей день відзначається проведенням семінарів, фестивалів, інформаційних кампаній тощо.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь