Акції

День довкілля на Львівщині (квітень 2010р.)

Керівництво і громада Львівської області активно відзначили День Довкілля. Працівники природоохоронних служб – співробітники Державного управління охорони навколишнього середовища та Державної екологічної інспекції разом з учнівською молоддю і громадськими організаціями  прибрали зелені насадження та водойми у парку «Горіховий гай» м. Львова. Активно спрацювали у День довкілля районні оргкомітети, зокрема, організовували посадку лісу (керівництво, екологи, лісівники, школярі Сокальського району – у Сокальському лісництві ДП «Радехівське лісомисливське господарство»,  районна влада, сільські і селищні органи самоврядування Золочівського району – у Гологірському лісництві ДП «Золочівський лісгосп», районна рада та місцеві активісти Старосамбірського району посадили 1,3 га «Отчого лісу» біля Лаврівського монастиря Св.Онуфрія), проведення відкритих уроків (Жидачівський, Сокальський, Жовківський райони), впорядкування парку-садиби Степана Бендери (с. Воля Задеревацька Стрийського району),

Загалом протягом місячника благоустрою та Дня довкілля в районах та містах області:

 • Створено 350 га нових лісових насаджень.
 • Площа упорядкованих територій парків, скверів, алей склала понад 1800 га, створено 6 нових парків.
 • Висаджено понад 500 тис. дерев
 • Ліквідовано майже 660 несанкціонованих та впорядковано понад 300 сміттєзвалищ.
 • Протяжність очищених від сміття берегів складає понад 1000 км.
 • Розчищено  та упорядковано майже 360 джерел.  Загалом в області участь у акціях місячника благоустрою та Дня довкілля взяли майже 860 тис. чол. (17% всього населення області), на  їх проведення витрачено понад 1,5 млн. грн.

Результати проведення місячника з озеленення

<p”> З метою подальшої реалізації Указу Президента України від 01.11.2007 року №1041 „Про проведення акції „Озеленення країни – спадщина для майбутніх поколінь”, на виконання наказу Мінприроди № 539 від 22 жовтня 2008р. „Про проведення місячника” для забезпечення збереження та примноження зелених насаджень у містах та інших населених пунктах, поліпшення естетичного стану територій і об’єктів масового перебування та відпочинку населення, поліпшення стану довкілля Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Львівській області організовано виконання передбачених заходів.

Організаційний комітет, створений в Держуправлінні, розробив і затвердив заходи для проведення місячника з озеленення. У районах і містах  обласного підпорядкування при органах виконавчої влади також створено оргкомітети, які розробили заходи з впорядкування ввірених територій.

В рамках виконання заходів Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Львівській області передбачено і виконано такі заходи:

 1. Зібрано інформацію і підготовлено матеріали до проведення засідання Громадської ради при Держуправлінні ОНПС (13.11.2008р.), на якому розглянуто питання участі громадських організацій Львівщини у проведенні місячника з озеленення та благоустрою.
 2. 26-27 листопада 2008 року проведено науково–практичну студентську конференцію „Захист навколишнього середовища. Збалансоване природокористування”. Участь у конференції взяли: начальник Держуправління ОНПС в Львівській області Б.Матолич, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього природного середовища Національного університету „Львівська політехніка” д.т.н., професор М.Мальований, понад 80 викладачів і студентів Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного лісотехнічного університету України, Національного університету „Львівська політехніка, запрошені представники ЗМІ. 27 листопада учасники конференції взяли участь у заходах місячника з озеленення та благоустрою у Стрийському парку м. Львова.
 3. Проведено зйомку і передано в ефірі 12 каналу Львівського державного телебачення у рубриці „Екологічний вісник” програму з нагоди проведення місячника з озеленення та благоустрою.
 4. У районних та обласних засобах масової інформації опубліковано 18 друкованих та електронних матеріалів приурочених до акції з озеленення та благоустрою. Відбулося 6 виступів на радіо.
 5. У м. Львові 3 жовтня 2008 року спільно з радою учнівського самоврядування учнів професійно-технічних навчальних закладів міста Львова розпочато акцію «Парки – легені міста», метою якої є здійснення заходів щодо утримання парків, лісопарків та зелених зон міста в належному стані, покращення їх благоустрою. Протягом акції  у загальноміських толоках взяло участь понад 750 осіб, прибрано понад 10 га парків, скверів та алей, вивезено понад 55 тонн побутового сміття, ліквідовано на території міста 30 стихійних сміттєзвалищ. Під час проведення загальноміських толок висаджено понад 3000 дерев  та створено нові лісові насадження площею близько 0,5 га.

Згідно з отриманими від районних та міських оргкомітетів та обласного управління ЖКГ даними , на території області участь у акції з озеленення та благоустрою взяли понад 275 тис. чоловік.

 • Протягом місяця створено понад 217,35 га нових лісових насаджень (ліси, полезахисні смуги, насадження у межах водоохоронних зон).      Найбільшу площу засаджено у Радехівському районі – 50,1 га, а також у Жидачівському – 32,0 га, Самбірському – 26,9 га, Дрогобицькому – 22,7 га.
 • Площа упорядкованих територій, парків, скверів, алей – 640,9 га (найбільше – у Дрогобицькому районі 104,75 га, Миколаївському, Радехівському, Бродівському районах).
 • Створено 18 парків площею 4,37 га (найбільше – 6 площею 0,6 га у  Пустомитівському районі.
 • Посаджено понад 140 тис. дерев (найбільше висаджено у Старосамбірському районі майже 50 тис. шт., Самбірському районі  понад 13 тис. шт., Кам’янко –Буському районі – 12750 шт.)
 • Кількість посаджених кущів складає понад 35 тис. шт. (найбільше кущів посадили у Кам’янко – Бузькому та Жовківському районах)
 • Площа нових газонів, квітників у області складає 17,675 га.
 • Кількість ліквідованих стихійних сміттєзвалище – 524 шт. (найбільше ліквідовано сміттєзвалищ у Жовківському та Самбірському районах).
 • Кількість упорядкованих сміттєзвалищ – 225 шт. (передовики: Самбірський район – 40 шт, Сокальський район – 36 шт.)
 • Протяжність очищених від сміття берегів складає 1049,62 км. Найдовшу берегову лінію розчистили жителі Бузького району – 314 км та Жидачівського – 198 км.
 • Кількість упорядкованих та розчищених джерел складає 165 шт. Найчистіші джерела у Турківському та Жидачівському районах.
 • Загалом в області на проведення акції з озеленення та благоустрою витрачено 1926703 грн.
0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь