Шкідливе обприскування

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації стурбований екологічною ситуацією, що виникла у Жовківському районі в звʼязку з безвідповідальною діяльністю фермерів. Як повідомили Департамент, нещодавно поблизу смт. Куликів працівники господарства обприскали інсектицидом – найбільш небезпечною отрутою серед пестицидів, поля з ріпаком.

Про проведення таких робіт мешканців, зокрема місцевих бджолярів, не попереджали. Внаслідок такої людської халатності загинуло чимало медоносних комах і невідомо скільки ще загине. Адже, при потраплянні до гнізда отруйного нектару та пилку гине велика частка бджіл молодого віку, а ті, що залишились – викидають мертвий розплід. При хімічному токсикозі бджолині матки припиняють відкладання яєць і нерідко також гинуть.

 

Фермери, мабуть, забули, що бджоли – це єдині у світі комахи, що опосередковано беруть участь у підтримці біологічної розмаїтості флори й фауни, а так само у виробництві багатьох видів натуральної продукції. До 30%  усього продовольства, використовуваного людиною, виробляється завдяки запиленню бджолами.

 

Обпилювальна діяльність бджіл підтримує видову розмаїтість на Землі, будучи найважливішим чинником існування рослинності в цілому. Загальний руйнівний механізм простий: зникають бджоли – припиняється запилення рослин. Зникають рослини – вимирають всі види тварин..

 

Департамент екології та природних ресурсів з метою недопущення у майбутньому такої безвідповідальності працівників сільського господарства та притягнення винних осіб до відповідальності звернувся до Державної екологічної інспекції у Львівській області, Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області, Державної інспекції сільського господарства у Львівській області  та голови Куликівської селищної ради.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь