«Аргентум» не може утилізовувати ХДС

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації звертає увагу органів місцевого самоврядування, які сприяють організації збору та утилізації відпрацьованих батарейок, що  відповідно до ст. 18 Закону України «Про хімічні джерела струму»  заготівля відпрацьованих хімічних джерел струму (ХДС) безпосередньо здійснюється спеціалізованими виробництвами та спеціалізованими підприємствами з їх утилізації або через  мережу приймальних пунктів.

 

Також, слід наголосити, що відпрацьовані ХДС містять у своєму складі екологічно небезпечні речовини та їх сполуки (ртуть, свинець і кадмій). Зважаючи на те, підприємство-утилізатор повинно володіти відповідними приміщеннями, спеціалізованим виробничим обладнанням для  заготівлі та утилізації відпрацьованих ХДС та здійснювати  технологічні процеси з первинної обробки та   утилізації   відпрацьованих ХДС із дотриманням протипожежної, екологічної та  радіаційної  безпеки (ст. 2 Закону України «Про хімічні джерела струму»).

 

Поряд з цим, згідно Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», операції у сфері поводження з небезпечними відходами підлягають ліцензуванню.


Враховуючи вищенаведене та беручи до уваги нещодавню інформацію в ЗМІ про те, що ДП «Аргентум» розглядається як одне з підприємств для здійснення утилізації ХДС, Департамент звертає увагу на те, що ДП «Аргентум» не входить у Переліку ліцензійних підприємств із ведення господарської діяльності у  сфері поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження, захоронення). Із дозвільних документів, які подають власники відходів, відомо, що “Аргентум” має лише ліцензію Мінфіну України на збирання, первинну обробку відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння (вміст металів у одній батарейці сягає 23-27%: цинк, залізо, нікель та манґан). Відповідно, будь-яка діяльність ДП «Аргентум» у площині збору та утилізації ХДС є порушенням вимог чинного законодавства, а також становить загрозу здоров’ю людей і довкіллю.  

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь