Відбувся навчальний візит у місто Ніско, Республіка Польща, в рамках проєкту LIFE-U-SPRINGBOARD, що співфінансується Європейським Союзом
Візит спрямований на підтримку українських громад та органів влади у впровадженні ефективних і сталих рішень у сфері управління водними ресурсами, посилення систем водопостачання та водовідведення в Україні відповідно до стандартів ЄС.
Проєкт співфінансується Європейським Союзом у межах програми LIFE.
Сьогодні Україна знаходиться на початку шляху впровадження реформ. Польща вже пройшла цей шлях, демонструючи суттєві зміни в різних галузях, що відбулися тут за чверть століття і має можливість надати експертну підтримку для моніторингу якості води та відновлення довкілля.
У Ніско учасники ознайомилися з роботою об’єктів інфраструктури систем водопостачання та водовідведення – очисні споруди, каналізаційно-насосні станції. Окрему увагу було приділено організації роботи комунальних підприємств, підходам до управління інфраструктурою та контролю якості води. Крім того, відбулася зустріч із представниками місцевої влади, під час якої обговорили практичні аспекти модернізації галузі. Також під час заходу продемонстрували приклад комплексного підходу до розвитку громади: за кошти Європейського Союзу тут створено сучасну рекреаційну зону з озелененням, спортивною інфраструктурою, дитячими майданчиками, вело- та пішохідними доріжками.
Такий підхід ілюструє, що екологічні інвестиції водночас спрямовані на модернізацію інфраструктури і підвищення якості життя мешканців.
Заступниця директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ганна Башта презентувала підходи до реалізації природоохоронних заходів у Львівській області, зокрема у сфері управління водними ресурсами, а також механізми їх фінансування.
Як зазначає директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Володимир Корда, у нинішніх умовах питання модернізації водної інфраструктури потребує системного підходу та зовнішньої підтримки. Масштабна реконструкція об’єктів водопостачання та водовідведення – це капіталомісткі проєкти, реалізація яких сьогодні значною мірою залежить від залучення міжнародної технічної допомоги та грантового фінансування.
Водночас, завдяки обміну досвідом щодо управлінських моделей, стандартів та практик, які вже довели свою ефективність у країнах ЄС, ми можемо не експериментувати, а впроваджувати перевірені рішення.





Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!