Проект «Open Access»: Відкриття нових даних та нових можливостей для України
Omidyar Network, філантропічна інвестиційна фірма, що створена засновником eBay П’єром Омідіаром та його дружиною Пам, в рамках ініціативи «Взаємодія уряду та громадянина» виділила українському аналітичному центру «Фундація «Відкрите суспільство» 290 000 дол. США для запуску проекту «Open Access» – нової платформи для сприяння прозорості управління природними ресурсами та охорони навколишнього природного середовища в Україні.
Проект розробила та реалізує група експертів під керівництвом українського аналітичного центру «Фундація «Відкрите суспільство», що фокусується на проектах у сфері громадської участі та ефективності управління, за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України. Проект «Open Access» створить умови для взаємодії між бізнесом, громадянським суспільством та урядом у сфері управління природними ресурсами та станом довкілля України.
Олена Бойцун, директор з інвестиційOmidyarNetworkв Центральній та Східній Європі, зазначила: «Проект «Open Access» в Україні є нашою першою інвестицією в Центральній та Східній Європі, націленою на підвищення прозорості в питаннях управління природними ресурсами та довкіллям. Ініціатива Omidyar Network – «Взаємодія уряду та громадянина» раніше спрямувала понад 12 мільйонів доларів США на підтримку аналогічної роботи міжнародних організацій, спрямованих на підвищення прозорості навколо природних ресурсів, таких як «Державний інститут природних ресурсів» (NRGI), «Публікуй, за що ви платите» (PWYP) та «Глобальний свідок» (Global Witness). Ми раді підтримати проект та задоволені тим, що це стало можливим завдяки ефективній співпраці між громадянським суспільством та Міністерством екології та природних ресурсів України».
Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України сказав: «Напрацювання проекту «Open Access» будуть використані для впровадження «Концепції загальнодержавної автоматизованої системи «Відкрите довкілля», яка стане важливим елементом реалізації системної реформи належного урядування в цій сфері. Процес створення сучасної інформаційно-аналітичної та комунікаційної системи, яка дозволить формувати ефективну та результативну політику надзвичайно важливий сьогодні для нас, адже його впровадження дасть можливість інтегрувати Україну у глобальні процеси прозорості та використання відкритих даних. Без відкритої, надійної та якісної інформації неможливо відповідально приймати рішення та визначити необхідні заходи, неможливо коректно довести суспільству правильність певної політики, а звідси очікувати від бізнесу та громадян відповідального ставлення».
Леся Шевченко, Президент Фундації «Відкрите суспільство» повідомила, що на сьогодні дані щодо стану управління природними ресурсами та довкіллям розрізнені, збираються та аналізуються в 11 відомствах, 7 з яких не підпорядковуються Мінприроди. «Головне завдання проекту – зробити публічними та систематизувати найбільш важливі набори даних, започаткувати нову комунікаційну систему, навчити громадськість та державні органи шукати і знаходити компроміси у найважливіших питаннях, швидко реагувати на виклики та використовувати дані для виявлення порушень».
«Для нас надзвичайно важлива підтримка такого відомого міжнародного інвестора як Omidyar Network. Його глобальний досвід у інвестуванні у сферу прозорості управління природними ресурсами є унікальним, й ми пишаємося можливістю представляти Україну в його портфоліо Центральної та Східної Європи», – зазначила Шевченко.
Проект створення онлайн-системи для Міністерство екології та природних ресурсів Україні вже отримав підтримку від таких донорів як: Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), Департамент природних ресурсів Канади (проект Geomap-200), Проекту ЄС щодо розвитку спільної системи інформації щодо довкілля SEIS-II, що реалізується спільно з Європейською екологічною агенцією (EEA) та ПРООН.
– ENDS –
Додаткова інформація
Про Фундацію «Відкрите суспільство»:
Фундація «Відкрите суспільство» – українська громадська організація, заснована у 2001 році задля просування цінностей відкритого суспільства в українському порядку денному, підвищення ефективності та підзвітності публічної політики. Це спільнота аналітиків, експертів і менеджерів, які спільно з державними органами працюють над аналізом політики, виробленням та впровадженням рекомендацій в сферах компетенції, в тому числі щодо належного врядування, прозорості та ефективності використання публічних фінансів та стійкого розвитку.
Фундація має на меті розробити інноваційні інструменти для прозорості управління природними ресурсами та довкіллям, моніторингу стану навколишнього природного середовища. Завдяки цим та іншим ініціативам організація працює над зміцненням потенціалу груп громадянського суспільства для ефективного громадського контролю та забезпеченням широкої участі та представлення інтересів в процесі вироблення рішень.
Про Omidyar Network:
OmidyarNetwork– інвестиційна філантропічна компанія, яка спеціалізується на використанні людьми потенціалу ринків для поліпшення умов свого життя. Omidyar Network була створена в 2004 році засновником eBay П’єром Омідьяром і його дружиною Пем. Організація інвестує та допомагає посилюватися інноваційним організаціям для каталізації економічних і соціальних змін. Omidyar Network інвестувала понад 1 мільярд доларів США в комерційні компанії та некомерційні організації, які сприяють економічному розвитку та заохочують індивідуальну участь, через свої ініціативи, які включають «Цифрову ідентичність», «Освіта», «Нові технології», «Фінансова інтеграція», «Взаємодія уряду та громадянина», «Права власності».
Серед останніх інвестицій Omidyar Network у Центральну та Східну Європу – це підтримка «1991 Civic Tech Center», який створений IT-організацією SocialBoost, Фонду EPF у Польщі, та змагань стартапів «SeedStars» в різних країнах, включаючи Україну, Грузію та Прибалтику.
Щоб дізнатися більше, відвідайте www.omidyar.com, та приєднуйтеся до @omidyarnetwork #Positive Returns у Twitter.
Контакт для ЗМІ
Фундація «Відкрите суспільство»
+38044425 77 09
Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!