На Львівщині розпочато реалізацію проекту «B(L)ike Roztocze together in spite of borders» («РовеЛове Розточчя – разом попри кордони»)
У рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 розпочато реалізацію проекту “РовеЛове Розточчя – разом попри кордони”. Реалізація проекту триватиме 24 місяці.
Проект спільно реалізовуватимуть 6 партнерів з Львівщини та Люблінського воєводства: гмінаZamosc, АсоціаціяЄврорегіон “Карпати – Україна”, Маршалківське управління Люблінського воєводства,Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Яворівський національний природний парк та Розточанський парк народовий.
Загальною метою проекту є популяризація та збереження природної спадщини завдяки діяльності, спрямованої на розвиток туристичної інфраструктури, створення туристичних продуктів, що сприяє зміцненню партнерських зв’язків, поліпшенню іміджу та привабливості польського і українського Розточчя.
Очікувані зміни в поточній ситуації, внаслідок реалізації проекту, полягають у поліпшенні технічного стану туристичної інфраструктури, зменшенні деградації навколишнього середовища, просторовому впорядкуванню територій, що прилягають до велосипедних доріжок (включаючи супутню інфраструктуру) та збільшенні туристичної привабливості територій, охоплених проектом.
У рамках проекту передбачено створення нових велосипедних маршрутів на Розточчі на території України та Польщі, маркування веломаршрутів, облаштування пунктів обслуговування туристів, проведення тренінгів для працівників природоохоронних установ та промоція екотуризму, в тому числі видання матеріалів про природні та культурні цінності Розточчя.
Важливим фактором є те, що веломаршрути пролягатимуть через територію біосферного резервату “Розточчя”, який рішенням МАБ ЮНЕСКО включено до всесвітньої мережі біосферних резерватів.
У рамках проекту планується будівництво центру геотуризму в Ліпську та еколого-просвітницького центру в Яворівському НПП, які будуть місцями промоції регіону Розточчя, формування позитивного ставлення до природи, а також центрами зустрічей представників з польської та української прикордонних територій, налагодження співробітництва у прикордонній зоні, організації екологічних фестивалів, турів, спортивних змагань, пленерів тощо.
Загальний бюджет проекту для усіх партнерів складає 2,011 млн євро.
Реалізація такого проекту сприятиме налагодженню тісної і плідної співпраці між Україною та Республікою Польща у галузі велотуризму, популяризації здорового способу життя та збереження культурної та природньої спадщини.
Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!