Затверджено механізм оперативного інформування населення про якість повітря
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України впровадило офіційний механізм оперативного інформування населення про рівень забруднення повітря із застосуванням індексу якості повітря (AQI).
Це важливий крок до забезпечення вільного доступу громадськості до інформації про якість повітря в Україні в адаптованому для користувачів форматі.
Що таке AQI
Індекс якості повітря (Air Quality Index) – це числовий показник, що відображає рівень забруднення повітря на основі концентрацій шкідливих речовин: пилу PM2.5, PM10, діоксиду азоту, озону тощо. Чим вищий індекс — тим гірша якість повітря.
Як інтерпретувати AQI
Для кожної із забруднюючих речовин індекс визначається за шкалою:
- Добрий
- Допустимий
- Задовільний
- Незадовільний
- Поганий
- Дуже поганий
Як це працює?
Ці рівні дають змогу легко зрозуміти, наскільки повітря є безпечним. Відтепер українці можуть у режимі реального часу отримувати дані про якість повітря у своєму регіоні через офіційний вебпортал та мобільні застосунки. Інформація оновлюється автоматично та супроводжується рекомендаціями щодо поведінки у випадку небезпечного рівня забруднення.
Ганна Башта, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації зазначає, що ми прагнемо зробити екологічну інформацію максимально доступною для кожного. Адже інформування населення про якість атмосферного повітря це не просто технічна новація, це – інструмент захисту здоров’я громадян, що дозволяє людям приймати свідомі рішення.
Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!