Чому говорять про погіршення якості повітря на Львівщині?

Останніми тижнями в мас медіа поширюють інформацію про значне забруднення атмосферного повітря на території області.

За даними Українського гідрометеорологічного центру, інформація про перенесення пилу почала поширюватися через неправильне трактування даних щодо вмісту аерозолів, твердих частинок у повітрі. Ніби-то висока концентрація аерозолів означає, що переноситься хмара повітря, забрудненого пилом. А насправді – це всього лише крапельки води.  

«Так, завислі в повітрі крапельки води супутники чи сенсори «бачать» як пил, тому дуже важливо вміти правильно аналізувати доступні дані», – пояснюють фахівці.

Крапельки води в повітрі – це атмосферна вологість, зараз вона досить висока в Україні. Коли вологість досягає 100%, повітря вже не може втримувати вологу у вигляді пари і тоді пара конденсується в краплинки, утворюючи серпанок і туман та погіршується видимість. Отже, накопиченню шкідливих речовин в приземному шарі атмосферного повітря сприяє вологість та туман, який спостерігається зранку.

Відповідно це може бути не пил, а перенесення вологого повітря та утворення серпанку і туманів. Все це стандартні сезонні процеси, коли розпочинається період туманів», – додали в центрі з гідрометеорології.

Також на якість повітря значною мірою впливає і антициклон, який «притискає» вологе повітря до землі разом з накопиченими  викидами, особливо транспортними.

Відтак, за даними Укргідрометцентру минулого тижня прогнозувався антициклон, слабкий вітер (1-5 м/с) та можливе накопичення місцевого забруднення, особливо в містах (транспортні викиди), та в зоні розміщення котелень та ТЕС. Часточки вологи адсорбують та утримують на своїй поверхні тверді речовини, що знаходяться в атмосферного повітрі у зваженому стані. 

Отже, важливим є те, що перевищення по забруднюючих речовинах, які містять гази, а саме: оксид азоту (NOx), оксид вуглецю (CO), сірчистий ангідрид (SO2), озон (ОЗ) та вуглеводні граничні у Львівській області не спостерігалися.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь