Екологічна відповідальність: як відбувається звітування щодо дотримання умов дозволу на викиди
Нагадуємо: суб’єкти господарювання, які отримали дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами мають подати звіт за 2024 рік до 31 березня цього року.
Отже, суб’єкти господарювання подають звіт дозвільному органу, що видав суб’єкту господарювання дозвіл на викиди, а саме:
- – об’єкти І групи – звіти подають до Міндовкілля;
- – об’єкти ІІ, ІІІ групи – до департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
Саме цей дозвільний орган розмістить отриману інформацію на Єдиній екологічній платформі ЕкоСистема.
Для розміщення звіту суб’єкту господарювання необхідно надати:
- – супровідний лист;
- – звіт в паперовій формі;
- – звіт в електронній формі у форматі PDF та скановану копію дозволу.
Порядок подання та розміщення звіту суб’єкта господарювання про дотримання умов дозволу та виконання заходів щодо здійснення контролю за дотриманням установлених гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2023 №58.
Оксана Війтик, т. в. о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації зазначає, що звітування є важливим інструментом як для контролю так і надання інформації органам державної влади, громадським об’єднанням, представникам зацікавлених організацій та установ. Оскільки в результаті моніторингу можна відстежити як суб’єкти господарювання дотримуються умов дозволу на викиди, чи не перевищують встановлених гранично допустимих нормативів викидів забруднюючих речовин у повітря.
З формою звіту можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/58-2023-%D0%BF#Text
Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!