Програма «Чисте повітря для України» ділиться досвідом
Міжнародна програма «Чисте повітря для України» спільно з чеською неурядовою громадською організацією «Арніка» запрошує взяти участь у циклі онлайн-воркшопів з моніторингу якості повітря, ґрунтів і води.
Воркшопи відбудуться 3, 18 та 11 грудня. Під час заходів чеські експерти поділяться своїм досвідом та здобутками у таких напрямках:
- «Система управління якістю повітря в Чехії: моніторинг, оцінка та прозорість даних» (3 грудня, 11:00-12:15) – ми дізнаємося, як Чехія забезпечує прозорість та ефективність моніторингу якості повітря, отримаємо інформацію про сучасну систему управління якістю повітря, яка включає моніторинг, оцінку та відкритість даних для громадськості.
- «Моніторинг забруднення ґрунту та рекультивація забруднених ділянок» (11 грудня, 11:00-12:15) – тут будуть обговорюватись питання чеських підходів до моніторингу ґрунтів і способів відновлення забруднених територій. Учасники дізнаються про сучасні методи оцінки стану ґрунтів, а також про практики рекультивації, що активно використовуються у Чехії.
- «Моніторинг якості поверхневих вод в ЄС» (18 грудня, 11:00-12:15) – цей воркшоп охопить питання моніторингу в країнах Євросоюзу, про те як здійснюється моніторинг якості поверхневих вод, які стандарти діють у межах ЄС та як вони застосовуються у Чехії.
Для участі необхідно заповнити Google-форму за посиланням: https://forms.gle/v1u172PnzYs9ssQR6
Дедлайн подачі заявок: 1 грудня до 15:00.
Оксана Війтик, т. в. о директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації зазначає, що міжнародна програма «Чисте повітря для України» та НГО «Арніка» надають нам можливість на основі досвіду Чехії з моніторингу якості повітря, ґрунтів і води адаптуватися до європейських стандартів, побудувати ефективну та прозору систему моніторингу довкілля в часи післявоєнного відновлення.
Заходи відбудуться за підтримки чеського Агентства з Розвитку та Програми «Transition» в рамках Розвитку Міжнародного Співробітництва Чеської Республіки.
Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!