6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів

6 листопада світ відзначає Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів. Цей день був запроваджений Організацією Об’єднаних Націй у 2001 році для привернення уваги до впливу воєнних дій на екологічну ситуацію. Під час збройних конфліктів часто руйнуються природні екосистеми, забруднюються водні ресурси, ґрунти та повітря, що має довготривалий вплив на здоров’я людей і на майбутнє природних ресурсів.

В умовах, коли Україна стикається з наслідками військової агресії, це питання стає особливо актуальним. Забруднення ґрунтів, пожежі в природних зонах, пошкодження водних ресурсів та інші екологічні проблеми – це все наслідки війни, з якими ще доведеться працювати роками, щоб відновити наші природні багатства.

Станом на листопад 2024 року, загальна сума екологічних збитків, завданих Україні внаслідок російської агресії, оцінюється у 2,696 трлн. гривень. За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, основні екологічні втрати спричинені масовим руйнуванням лісів, забрудненням води та ґрунтів, а також шкодою, завданою фауні та флорі країни.

Окрім того, військові дії призвели до викидів парникових газів, які оцінюють у 175 мільйонів тонн вуглекислого еквівалента. Ці викиди, разом із хімічним забрудненням, мінуванням полів та руйнуванням промислових об’єктів, створюють довготривалу загрозу для відновлення екосистем України.

Україна працює над зменшенням впливу війни на довкілля завдяки співпраці з міжнародними організаціями та розробці спеціальних ініціатив. Одним із ключових проєктів є Екологічний Компакт для України, створений за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) та Європейського Союзу. Цей комплексний план включає понад 50 рекомендацій для відновлення навколишнього середовища, зокрема через впровадження сучасних екотехнологій, очистку забруднених територій і відновлення постраждалих екосистем. Документ був представлений на міжнародному рівні, аби Україна та світова спільнота могли спільно працювати над екологічною відбудовою після закінчення війни.

«Сьогоднішній день – це нагадування для всіх нас, що навіть у часи збройних конфліктів важливо захищати довкілля, адже це основа нашого життя та здоров’я майбутніх поколінь» – зазначила т.в.о. директора департаменту Оксана Війтик.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь